Video: Na Račianskom mýte rozšírili električkové zastávky, pribudli aj nové semafory

Racianske myto elektricka rekonstrukcia.jpg
Reprofoto: www.facebook.com

Rekonštrukciu, ktorú spustil Dopravný podnik Bratislava začiatkom augusta, dokončili tento týždeň.

Na Račianskom mýte v Bratislave rozšírili električkové zastávky, pribudli aj nové semafory. Rekonštrukciu, ktorú spustil Dopravný podnik Bratislava (DPB) začiatkom augusta, dokončili tento týždeň.

Za rekordne krátky čas sa nám podarilo z nebezpečného a najfrekventovanejšieho prestupného uzla na Slovensku spraviť bezpečnú, komfortnú križovatku pre všetkých účastníkov cestnej premávky,“ uviedol DPB na sociálnej sieti.

Rekonštrukcia zastávok

V rámci rekonštrukcie rozšírili električkové zastávky takmer o polovicu. „Zvýšili sme tiež nástupné hrany, vďaka čomu zdravotne znevýhodnení cestujúci získali možnosť bezbariérového nástupu a výstupu do nízkopodlažných vozidiel,“ poznamenal dopravný podnik.

Zastávky získali nový vzhľad vďaka novej dlažbe, pribudli ekologické prístrešky so solárnymi panelmi a nové modulárne označníky.

Zvýšili sme bezpečnosť chodcov vďaka zdvojnásobeniu šírky ostrovčeka, cez ktorý prechádzajú chodci smerujúci na Šancovú, obnovili sme odbočenie zo Šancovej na Račiansku ulicu a opravili ostrovček pre peších medzi Radlinského a Legionárskou,“ dodal DPB. Debarierizovali sa tiež priechody pre chodcov a križovatky získali nové semafory.

Súťaže na dovybavenie

Dopravný podnik spustil dve súťaže na zhotoviteľov, ktorí dovybavia prístreškami viaceré autobusové, trolejbusové a električkové nástupiská.

Cestujúci tak dostanú vyše dvesto vylepšených zastávok. Nové prístrešky vzniknú najmä na miestach, kde doteraz chýbali,“ informoval DPB.

Zastávky doplnia aj o nové označníky a vitríny a sú navrhnuté tak, aby sa cestujúci čakajúci na spoj s vodičom vozidla navzájom videli.

Niektoré kusy dostanú do výbavy dokonca solárne panely, takže ich prevádzka bude ekologická,“ uzavrel dopravný podnik.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk