Tunely Bôrik, Horelica a Sitina uzavrú pre plánovanú jesennú údržbu

tunel Sitina, Bratislava
Foto: ilustračné, SITA

Od dnešného dňa takmer do konca októbra budú kvôli plánovanej jesennej údržbe uzatvorené diaľničné tunely Bôrik, Horelica a Sitina. Obchádzkové trasy povedú po súbežných cestných komunikáciách.

Tunel Bôrik je uzatvorený od dnešného rána do nedele 2. októbra do 20. hodiny. Uzávera tunela Horelica je naplánovaná v dvoch etapách. Tunel bude neprejazdný od 1. októbra od 16. hodiny do 2. októbra do 5. hodiny. Druhá etapa potrvá od 9. októbra od polnoci do 10. hodiny.

Tunel Sitina bude uzavretý šesťkrát. Najprv ho uzavrú v piatok 14. októbra od 22. hodiny do soboty 15. októbra do 10. hodiny. Potom v danú sobotu od 22. hodiny do nedele 16. októbra do 10. hodiny, následne v nedeľu od 22. hodiny do pondelka 17. októbra do 4. hodiny.

Obmedzenia budú aj od piatka 21. 10. od 22. hodiny do soboty 22. 10. do 10. hodiny, v danú sobotu od 22. hodiny do nedele 23. 10. do 12. hodiny a nakoniec v nedeľu od 22. do pondelka 24. 10. do 4. hodiny.

Národná diaľničná spoločnosť bude realizovať údržbu a servisné práce na technológii, ako aj stavbe tunela. Má v pláne čistiť ostenia, stropné konštrukcie, chodníky, vozovky, drenáž a kanalizačnú sieť, ale tiež SOS kabíny a osvetlenie. Okrem toho vykonajú tlakové skúšky požiarnych hadíc a požiarnych hydrantov, vyčistia aj ventiláciu. Pre väčšiu bezpečnosť motoristov sa v tuneloch zdrsní povrch vozovky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk