Slovan Bratislava prehral v Írsku so Shamrockom, postúpil však a zahrá si proti švajčiarskemu tímu Young Boys Bern

„Belasí“ majú v pohárovej Európe istotu ďalších šiestich zápasov.

Futbalisti Slovana Bratislava síce prehrali v utorkovom odvetnom stretnutí 1. kvalifikačného kola Ligy majstrov 2021/2022 v írskom Dubline s domácim tímom Shamrock Rovers 1:2, v minulotýždňovom prvom súboji však tohto súpera zdolali 2:0 a postúpili do 2. kvalifikačného kola.

V ňom bude ich súperom švajčiarsky šampión Young Boys Bern. Prvý súboj sa uskutoční v Bratislave 21. júla, odveta bude o týždeň neskôr 28. júla v Berne.

Klub Young Boys Bern nie je pre Slovan neznámy súper, v sezóne 2014/2015 sa tieto tímy stretli v skupinovej časti Európskej ligy a Švajčiari vtedy dvakrát zvíťazili – vonku 3:1 a doma 5:0.

Dvojgólový náskok

Belasí“ vstupovali do odvetného duelu s dvojgólovým náskokom, no v prvom polčase ho skresal v 16. min z pokutového kopu Graham Burke a po zmene strán ho úplne vymazal v 64. min Richard Towell.

Ak by sa zápas skončil takto, nasledovalo by predĺženie. V 73. min však Vladimír Weiss mladší „obohral“ domácu defenzívu a strelou k žrdi upravil na 1:2 z pohľadu slovenského majstra.

Keďže sa do konca stretnutia stav už nezmenil, z postupu sa teší Slovan. V pohárovej Európe ešte nekončí ani Shamrock Rovers, predstaví sa v 3. kvalifikačnom kole Európskej konferenčnej ligy.

Dve stretnutia

Slovan si postupom cez Shamrock nezabezpečil len dve stretnutia proti Bernu v 2. kvalifikačnom kole LM, ale aj ďalších štyroch súbojov.

Ak by totiž „belasí“ vypadli s Young Boys, zahrali by si v 3. kvalifikačnom kole Európskej ligy a v prípade neúspechu aj v tejto súťaži potom v play-off Európskej konferenčnej ligy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.