Netradičná pracovná ponuka: Deti potrebujú profesionálnych náhradných rodičov

dieťa, rodič
Foto: ilustračné, Gettyimages

Do profesionálnych náhradných rodín v Bratislavskom kraji sú umiestňované deti do 6 rokov.

Máte radi deti a chceli by ste prácu, ktorá by sa ich týkala? Táto pracovná ponuka bude pre vás ako stvorená – starostlivosť o dieťa sa vykonáva vo vlastnom domácom prostredí.

Základná mzda predstavuje 855 eur, je k nej prirátaný paušálny príplatok v hodnote 100 eur.

Náplň práce

Profesionálny náhradný rodič sa bude starať o dieťa, ktoré nemá viac ako 6 rokov. Starostlivosť prebieha v byte alebo dome rodiča. Ide o dočasné riešenie, pokým sa v pôvodnej rodine dieťaťa neupravia podmienky a je dôležité, aby starostlivosť na určitý čas prevzala 1 stabilná osoba.

Umiestnenie dieťaťa v kvalitnej rodine pozitívne vplýva na jeho zdravý psycho-motorický vývin. Profesionálny rodič bude zároveň spolupracovať s tímom Centra pre deti a rodiny Pezinok a dodržiavať spoločné dohodnuté postupy a pravidlá.

Podmienky na uchádzačov

Nový zamestnanec centra by mal byť empatický, zodpovedný, spoľahlivý. Je dôležité, aby vedel správne identifikovať potreby dieťaťa, pomôcť mu zmierniť bolestivé dopady straty z jeho rodinného zázemia, vytvárať pocit bezpečia či plniť úlohy centra v stanovených termínoch.

Jednou z podmienok je taktiež ukončené minimálne stredoškolské vzdelanie. Noví zamestnanci absolvujú aj špeciálny program na vykonávanie profesionálnej náhradnej starostlivosti.

Ďalšie informácie

Ak ste sa v opise pracovnej ponuky našli, môžete sa prihlásiť do programu v Centre pre deti a rodiny Pezinok od stredy 20. apríla do utorka 31. mája.

Viac informácií a prihlášku nájdete na webe centra.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk