Národná diaľničná spoločnosť chce zmodernizovať a doplniť informačný systém na D1 a D2 v Bratislave

Dialnica ilu maps.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) chce zmodernizovať a doplniť informačný systém diaľnice D1 a D2 na území Bratislavy.

Ide o úseky D1 Pečňa – Vajnory a D2 Lamač – štátna hranica SR s Maďarskom v pôsobnosti Strediska správy a údržby diaľnic Bratislava. Predpokladaná cena zákazky je 19,95 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (23,94 mil. eur vrátane DPH). Ako vyplýva z vyhlásenej verejnej súťaže, zákazka je plánovaná na sedem rokov od uzavretia zmluvy s dodávateľom, z toho dva roky na výstavbu a päť rokov na servis v rámci záruky.

Lehota na predkladanie a otváranie ponúk je 17. decembra, platiť musia minimálne do 31. októbra 2019. Uchádzači musia, napríklad, preukázať, že za predchádzajúce tri roky od vyhlásenia verejného obstarávania uskutočnili zákazky na dodanie informačného systému na diaľniciach a rýchlostných cestách v celkovom objeme minimálne 6 mil. eur bez DPH. NDS tiež žiada zloženie zábezpeky vo výške 100 tis. eur.

Diaľničiari zároveň vyhlásili verejnú súťaž na opravu záchytných bezpečnostných zariadení – tlmičov nárazu HIASA na pozemných komunikáciách vo svojom vlastníctve, resp. v správe. Pôjde o opravu pri čiastočnej deformácii alebo výmenu týchto zariadení pri ich celkovej deformácii. Predpokladaná hodnota zákazky na štyri roky je 1 mil. eur bez DPH (1,2 mil. eur s DPH).

Termín na predkladanie a otváranie ponúk je 21. decembra, minimálna lehota ich viazanosti je do 21. decembra 2019. Jednou z podmienok účasti je dodanie tlmičov nárazov za predchádzajúce tri roky od vyhlásenia tendra v celkovom objeme 500 tis. eur bez DPH, pričom aspoň jedna zákazka má hodnotu minimálne 100 tis. eur bez DPH. Zábezpeka je požadovaná vo výške 30 tis. eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk