Mesto Bratislava vyhlasuje súťaž na nový informačný parkovací systém

parkovanie
Foto: ilustračné, nasadoprava

Systém má umožniť zaregistrovať vozidlo do systému, uhradiť parkovné aj kontrolovať tieto úhrady.

Bratislavský magistrát vyhlasuje súťaž na nový parkovací systém v hlavnom meste.

Nevyhnutným predpokladom pre spustenie a fungovanie celomestskej parkovacej politiky je informačný systém. Na príprave jeho obstarania pracuje tím odborníkov magistrátu z rôznych oddelení. Keďže má hlavné mesto záujem na kvalitnom riešení a zároveň chce predchádzať zbytočným zdržaniam v procese verejného obstarávania, rozhodlo sa pripravené podklady do súťaže overiť aj prostredníctvom tzv. prípravných trhových konzultácií, ktoré budú prebiehať vo februári,“ uviedol hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Nevyhnutné pre parkovaciu politiku

Informačný systém parkovania je podľa magistrátu nevyhnutnou súčasťou spustenia a fungovania celomestskej parkovacej politiky. Systém má umožniť zaregistrovať vozidlo do systému prostredníctvom evidenčného čísla vozidla, uhradiť parkovné, kontrolovať tieto úhrady alebo prerozdeľovať výnosy z parkovania.

Ide o komplexné riešenie softvéru a technológií, na ktorého príprave pracuje tím odborníkov z magistrátu, vrátane IT špecialistov, právnikov, dátových analytikov, dopravných odborníkov či špecialistov na verejné obstarávanie niekoľko mesiacov,“ informoval Bubla. Vyhlásenie samotného verejného obstarávania na nový parkovací systém plánuje hlavné mesto začiatkom jari.

Prípravné trhové konzultácie

Magistrát sa rozhodol v procese verejného obstarávania využiť aj tzv. prípravné trhové konzultácie, aby sa predišlo zdržaniam.

Hospodárske subjekty, ktoré majú skúsenosti s dodávkou a implementáciou podobných systémov, môžu nezávisle vyhodnotiť a pripomienkovať mestom pripravené podklady do súťaže,“ uviedol magistrát. Prípravné trhové konzultácie sa podľa zákona o verejnom obstarávaní odporúčajú práve pri veľkých a technologicky náročných projektoch.

Odborníci z externého prostredia sa môžu takýmto spôsobom zoznámiť s predstavou obstarávateľa a navrhnúť vylepšenia plánovaného systému a jeho využitia na základe vlastných skúseností z praxe. Na základe ich spätnej väzby môže byť zadanie pre verejné obstarávanie ešte upravené.

Informácie o konzultáciách

Informácia o prípravných trhových konzultáciách má byť zverejnená na webe mesta, profile verejného obstarávateľa, v národnom i európskom vestníku a iných stránkach.

Zverejnený má byť následne aj zápis z prípravných trhových konzultácií tak, aby sa závery z konzultácií dostali ku všetkým potenciálnym záujemcom ešte pred vyhlásením verejného obstarávania.

Subjekty, ktoré by mali záujem o zaslanie podkladov a účasť na týchto konzultáciách, môžu nájsť bližšie informácie na profile verejného obstarávateľa a prihlásiť sa najneskôr do 17. februára 2020 do 12.00,“ dodal Bubla.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk