Máte radi bábkové predstavenie? Divadlo pozýva všetkých dospelých na hru zdarma

Divadlo a bábky
Foto: ilustračné, Gettyimages

Predstavenie sa bude od svojej premiéry v roku 2018 hrať v Bratislave iba tretíkrát.

Divadlo Praktikkábel má za sebou desiatky odohraných predstavení na Slovensku, v Česku či Poľsku. Po dvoch rokoch sa vracia do hlavného mesta s predstavením Fantovlas.

Bábková hra pre dospelých mala premiéru pred tromi rokmi a v Bratislave sa odohrá tretíkrát. V hre sa objavia prvky stand-upu a hoci sa zdá, že ide o detskú tému, opak je pravdou.

Prvá časť bábkovej trilógie priblížila divákovi postavu Františka. Zažije postsocialistické slovenské školstvo a jeho dopady na mladú generáciu. Príbeh poukazuje na kult záporných popkultúrnych postáv či pomoc druhým bez nároku na odmenu.

V centre deja predstavenia, ktoré sa odohrá už o niekoľko dní, je hlavný protagonista rozprávajúci príbeh o dlhovlasom Františkovi. Jeho učiteľka ruštiny a angličtiny mu podsunula vši. Následne ho rodičia ostrihajú a zničené vlasy spláchnu. Františkove vlasy sa vyplavia v Chorvátsku a chcú sa dostať späť na mladíkovu hlavu.

Ak vás obsah hry zaujal, budete si ju môcť pozrieť v divadle Teatro Colorato na Františkánskom námestí v utorok 24. augusta o 20.00 hod. Neplatí sa žiadne vstupné, hra je zdarma.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk