Dostatočnú obslužnosť kraja predpokladá Arriva vo februári 2022

Slovak lines autobusy doprava stanica nivy 4.jpg
Foto: BratislavaDen.sk, SH

Minulý týždeň dosahoval autobusový dopravca 70 až 75-percentnú obslužnosť, do Vianoc ju chce zvýšiť na 80 percent.

Dopravca Arriva predpokladá, že dostatočnú obslužnosť Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) dosiahne vo februári 2022. Pre agentúru SITA to uviedla riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností Arriva na Slovensku Petra Helecz.

Je našou ambíciou dosiahnuť 90-percentnú obslužnosť čo najskôr, predpokladáme však, že ju dosiahneme vo februári,“ uviedla.

Podľa jej slov dosahoval minulý týždeň autobusový dopravca 70 až 75-percentnú obslužnosť spojov v BSK. „Do Vianoc predpokladáme dosiahnutie 80-percentnej obslužnosti,“ dodala Helecz.

K dohode nedošlo

Dopravca Arriva, ktorý od 15. novembra prevádzkuje prímestskú autobusovú dopravu v BSK, má od začiatku problémy s nedostatkom vodičov.

BSK začiatkom decembra avizoval, že prišlo k dohode medzi súčasným a bývalým dopravcom Slovak Lines, ktorý mal posilniť dopravu v kraji prostredníctvom subdodávok. Dopravcovia sa však nakoniec nedohodli.

Bývalý dopravca sa po týždni rokovaní rozhodol rokovania ukončiť, rešpektujeme to. O dôvodoch nebudeme špekulovať, rokovania sa viedli prísne v rámci podmienok zmluvy, ktorú Arriva podpísala s BSK,“ vysvetlila Helecz.

Zároveň dodala, že Arriva každý deň podpisuje zmluvy s novými vodičmi. „Akútne potrebujeme prijať 80 vodičov,“ doplnila.

Nedostatok vodičov

Arriva sa zaviazala, že situáciu s nedostatkom vodičov autobusov v prímestskej autobusovej doprave v BSK vyrieši.

Od novembra sa k nám pridalo viac ako 85 nových kolegov – vodičov. Naďalej prebieha náborová kampaň, v ktorej vodičom do konca decembra ponúkame náborový bonus 3 500 eur vyplatený v prvej výplate, ak s nami podpíšu zmluvu v priebehu decembra a cestujúcich začnú voziť od 10. januára,“ poznamenala Helecz.

Ako dodala, počítajú aj s príchodom vodičov zo zahraničia a pokračujú v rokovaniach s dopravcami, ktorí deklarujú, že vedia zabezpečiť vodičov. „Zároveň dolaďujeme pre nových kolegov termíny spustenia kurzov v autoškolách,“ uzavrela.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk