V kraji hlási Arriva ďalšie výpadky spojov z dôvodu chorobnosti vodičov

Autobus spoločnosti ARRIVA Mobility Solutions, ktorá je novým autobusovým dopravcom Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), na nástupišti autobusovej stanice Nivy v Bratislave. Bratislava, 15. november 2021.
Foto: SITA/Branislav Bibel

Bratislavský samosprávny kraj by mal informovať o ďalšom postupe v súvislosti s novým dopravcom.

Nový autobusový dopravca v Bratislavskom kraji Arriva hlási od pondelka 29. novembra ďalšie výpadky spojov z dôvodu chorobnosti vodičov.

Žiaľ, pre výskyt COVID-19 u našich vodičov sme museli pristúpiť k zníženej obslužnosti regionálnych liniek v Bratislavskom kraji,“ uvádza dopravca na svojej webovej stránke.

Zmeny sa dotknú liniek 521 Pezinok – Limbach, 526 Pezinok – Limbach – Slovenský Grob – Viničné – Pezinok a 529 Pezinok – Viničné – Senec. Aktualizované cestovné poriadky uvádza dopravca každý deň na svojej webovej stránke.

Regionálne spoje

Spoločnosť Arriva mala do konca minulého týždňa predložiť Bratislavskému samosprávnemu kraju (BSK) výsledky a predstaviť riešenie situácie s prímestskou dopravou.

Dopravca, ktorý od 15. novembra zabezpečuje regionálne autobusové spoje v kraji, ohlásil na začiatku prevádzky významné výpadky spojov. BSK ho preto požiadal o urýchlenú a okamžitú nápravu.

Požiadavky kraja sa týkajú prírastku vodičov, plánu optimalizácie dopravnej obslužnosti, ako aj schopnosti zabezpečiť ju. Samosprávny kraj by mal na základe predložených výsledkov informovať o ďalšom postupe.

Náborová kampaň

Dopravca tvrdí, že náborová kampaň, ktorú spustil je úspešná. „Za prvý týždeň sme zazmluvnili viac ako 50 vodičov autobusov a s ďalšími priebežne uzatvárame zmluvy,“ uviedla pre agentúru SITA riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností Arriva na Slovensku Petra Helecz.

Niektorí vodiči už od minulého týždňa vozia cestujúcich, ďalší budú nastupovať priebežne a časť z nich od 1. decembra. Ako dodala, minulý týždeň dopravca vypravil viac ako 66 percent spojov a postupe pribudnú ďalšie linky.

Vodiči zo zahraničia

Na náborový príspevok vo výške 4-tisíc eur podľa nej zareagovalo do minulého týždňa viac ako 130 záujemcov.

Dobrou správou je, že na našu ponuku zareagovali aj bývalí vodiči autobusov, ktorí presadli do kamiónov,“ uviedla Helecz.

Niektorí z nich sa na Slovensko vracajú len v týchto dňoch a zmluvu s dopravcom môžu podpísať až od polovice decembra.

Nakoľko na našu septembrovú výzvu bývalí vodiči pôvodného dopravcu nereagovali, dohodli sme aj príchod stovky vodičov z Ukrajiny a 35 z Uzbekistanu,“ doplnila Helecz s tým, že vodiči z Ukrajiny budú postupne prichádzať v decembri a začiatkom budúceho roka. „Zo Slovenska tak momentálne môžeme prijať ešte asi osemdesiat vodičov,“ uzavrela.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk