Dokončí sa výstavba nemocnice Rázsochy v Lamači? Pre ministerstvo zdravotníctva je to prioritou

Nemocnica Rázsochy v Lamači
Foto: Facebook/ UrbanExploration

Ministerstvo zdravotníctva stále počíta s výstavbou nemocnice Rázsochy.

Verejné obstarávanie na výber zhotoviteľa projektu Rázsochy je stále neukončené. Aktuálne sa proces nachádza vo finálnej fáze hodnotenia žiadostí.

Koniec výstavby do 6 rokov

„Nová Univerzitná nemocnica v Bratislave je jednou z priorít ministerstva zdravotníctva, odborníci z ministerstva tiež plnohodnotne analyzujú trh a možnosti. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský priebežne navštevuje nemocnice a posudzuje už existujúce projekty,“ uviedla hovorkyňa ministerstva Zuzana Eliášová.

Plán obnovy zabezpečuje pre zdravotníctvo 1,5 miliardy eur, z toho 998 miliónov je určených na výstavbu a obnovu nemocníc. Predseda Dobrej voľby Tomáš Drucker upozornil, že financie z plánu obnovy sú časovo obmedzené a výstavba musí byť do 6 rokov ukončená.

Ak chce ministerstvo zdravotníctva prefinancovať Rázsochy, má na prípravu komplexnej dokumentácie iba 18 mesiacov.

Ďalšie plány ministerstva

Slovenské zdravotníctvo bojuje dlhé roky s kopou problémov ako kopiace sa faktúry po lehote splatnosti či vysoká zadlženosť nemocníc.

Ministerstvo z financií z plánu obnovy plánuje optimalizáciu siete nemocníc, reformu prípravy investičných projektov v zdravotníctve, centralizáciu riadenia najväčších nemocníc, optimalizáciou siete akútnej zdravotnej starostlivosti, novú definíciu neodkladnej zdravotnej starostlivosti či reformu poskytovania všeobecnej starostlivosti o dospelých, deti a dorast.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk