Z bratislavského závodu Volkswagen je takmer všetka produkcia určená na vývoz

VOLKSWAGEN: Otvorenie segmentu Porsche
Foto: ilustračné, SITA

Bratislavský Volkswagen vyrába osem modelov osobných vozidiel piatich koncernových značiek.

Takmer všetka produkcia, 99 percent automobilov vyrobených v bratislavskom závode Volkswagen je určená na export. V bratislavskom Volkswagene vyrábajú osem modelov osobných áut piatich koncernových značiek. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa Volkswagen Slovakia Lucia Kovarovič Makayová.

Závod sa podľa Makayovej aktuálne sústreďuje na elektromobilitu, a to v súvislosti so zmenou globálnych rámcových podmienok. Ide napríklad o redukciu limitov oxidu uhličitého stanovených Európskou úniou, ktoré stavajú celý európsky automobilový priemysel pod veľký tlak.

V bratislavskom závode Volkswagen vyrábajú automobily na rôzne pohonné látky, okrem čisto elektrických vozidiel sú to autá poháňané naftou, benzínom či stlačeným zemným plynom (CNG) alebo plug-in hybridné vozidlá.

Napríklad pri spaľovaní CNG „uniká do ovzdušia v porovnaní s benzínovými alebo naftovými motormi výrazne menej škodlivín, a to o 25 percent menej oxidu uhličitého, o 70 percent menej oxidov dusíka a o 90 percent menej pevných častíc.“ Uviedla to Makayová s tým, že vozidlá jazdiace na stlačený zemný plyn sú menej hlučné a majú nižšie prevádzkové náklady.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk