Volkswagen Slovakia po dvojtýždňovej celozávodnej dovolenke obnovuje výrobu

Volkswagen
Foto: ilustračné, SITA

Plánovanú odstávku výroby využila najväčšia slovenská automobilky na úpravu infraštruktúry, venovala sa aj údržbe a kontrole výrobných zariadení, automatizačnej techniky a robotov.

Bratislavský závod Volkswagen Slovakia po dvojtýždňovej plánovanej odstávke v pondelok opätovne spustil výrobné linky. Po celozávodnej dovolenke do práce nastúpili aj zamestnanci nástrojárne v Stupave. Informovala o tom spoločnosť prostredníctvom tlačovej správy poskytnutej agentúre SITA. Čiastočne zastavená bude ešte týždeň výroba v martinskom závode.

Počas plánovanej odstávky sa vykonali náročnejšie technologické a stavebné úpravy, ktoré nebolo možné realizovať počas prebiehajúcej výroby. Neodkladné úlohy podľa automobilky čakali aj na pracovníkov údržby, ktorí sa venovali údržbe a kontrole výrobných zariadení, automatizačnej techniky a robotov. Odstávku spoločnosť využila aj na dobudovanie nabíjacích staníc či sanáciu autobusových zastávok pri najnovšej bráne do závodu.

Najväčší prispievateľ do verejných rozpočtov

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 5,5 milióna vozidiel. Je pilierom slovenského exportu a zároveň aj najväčším súkromným zamestnávateľom v krajine. Spoločnosť je spolu so svojimi zamestnancami najväčším prispievateľom do verejných rozpočtov, za rok 2017 odviedla na daniach a odvodoch približne 250 mil. eur a preinvestovala na Slovensku od svojho vzniku vyše 4,5 mld. eur.

Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Porsche Cayenne Coupé, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii, ŠKODA Citigo. Okrem vozidiel produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky a podvozky, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk