Vodičov v Bratislave čakajú obmedzenia na cestách, dôvodom je návšteva pápeža Františka

Papez frantisek doprava mesto.jpg
Foto: ilustračné, AP Photo/Andrew Medichini, maps.google.com - koláž BratislavaDen.sk

Obmedzená doprava bude na obchvate D1, diaľnici D2, ale aj v okolí Horského parku a v Mlynskej doline.

Počas návštevy pápeža Františka na Slovensku čakajú vodičov v Bratislave viaceré dopravné obmedzenia, keď bude na nevyhnutný čas prerušená premávka. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

V nedeľu 12. septembra treba počítať so zdržaním hlavne na diaľničnom obchvate D1 a diaľnici D2 od hraničného priechodu s Rakúskom a Maďarskom, v Mlynskej doline a v Starom Meste v okolí Horského parku,“ uviedla. Od 12.00 do 16.00 bude obmedzená doprava v okolí Letiska M. R. Štefánika.

Zdržania na cestách

V pondelok 13. septembra sa vodiči zdržia predpoludním najmä v Starom Meste a v okolí Horského parku, v širšom okolí Hodžovho námestia a Staromestskej ulice. V popoludňajších hodinách aj v Petržalke, najmä v okolí Panónskej cesty a Rovniankovej ulice.

V utorok 14. septembra treba počítať so zdržaním v predpoludňajších hodinách najmä v okolí Horského parku v Starom Meste, v Mlynskej doline, na diaľnici D2 od Lamača a od hraničného priechodu z Rakúska a Maďarska a na diaľničnom obchvate D1 po Zlaté piesky,“ uviedla Bárdyová.

V popoludňajších hodinách sa vodiči zdržia najmä na diaľničnom obchvate D1 a diaľnici D2 od hraničného priechodu z Rakúska a Maďarska, Mlynskej doline a v Starom Meste v okolí Horského parku.

Prenosné značenie

V stredu 15. septembra predpoludním musia vodiči počítať so zdržaním v okolí Horského parku, v Mlynskej doline, na Lamačskej ceste a na diaľnici D2 v smere do Českej republiky (ČR). Popoludní na diaľnici D2 v smere z ČR do Bratislavy a na diaľničnom obchvate D1.

Prenosným dopravným značením bude tiež zakázané zastavenie a státie vrátane chodníkov po trasách presunov. S obmedzeniami je potrebné počítať aj na priľahlých cestách, ktoré sa napájajú na uzatvorené komunikácie,“ upozornila Bárdyová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk