Vegetačná strecha na dúbravskej materskej škole bude stáť viac ako 125-tisíc eur

Materska skola galbaveho dubravka.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

Tender na realizáciu vegetačnej strechy na Materskej škole na Galbavého ulici vyhrala spoločnosť RV stav.

Extenzívna vegetačná strecha na Materskej škole (MŠ) na Galbavého ulici v bratislavskej mestskej časti Dúbravka, vrátane jej rekonštrukcie, bude stáť vyše 125-tisíc eur s DPH. Vyplýva to zo zmluvy zverejnenej na webovej stránke mestskej časti, ktorú uzavreli s víťazom tendra.

Tým je bratislavská spoločnosť RV stav. Ako pre agentúru SITA uviedol prednosta miestneho úradu v Dúbravke Rastislav Bagar, práce majú odhadom začať 15. februára a strecha bude hotová šesť týždňov od začatia stavebných prác.

Traja uchádzači

V prípade nevhodných poveternostných podmienok môže dôjsť k posunutiu oboch termínov,“ upresnil Bagar.

Verejnú súťaž vypísala mestská časť koncom minulého roka. Predpokladaná hodnota zákazky bola vyše 135-tisíc eur s DPH, mestská časť teda ušetrí zhruba 10-tisíc eur.

Spoločnosť RV stav vyhrala spomedzi troch uchádzačov, okrem nej predložili mestskej časti ponuku aj firma so sídlom v Bratislave Green construct (vegetačnú strechu by vybudovala za takmer 129-tisíc eur s DPH) a spoločnosť so sídlom v Seredi HSH izol (jej ponuka bola v hodnote vyše 131-tisíc eur s DPH).

Kvalita životného prostredia

Ako napísali v sprievodnej správe k verejnej súťaži, cieľom vytvorenia vegetačnej strechy na budove materskej školy je zlepšenie kvality životného prostredia v celej mestskej časti. Vytvorí sa tak vodozádržné opatrenie a zmiernia sa negatívne dôsledky zmeny klímy.

Kvapkovou závlahou sa dosiahne ochladzovanie strechy a bude prínosom energetickej náročnosti objektu materskej školy,“ napísali v sprievodnej správe. Vegetačná strecha tiež pohltí zvuk, či zlepší mikroklímu v interiéry škôlky a predíde tak vzniku plesní.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk