V tomto roku vyčlenil kraj na opravu ciest 5,5 milióna eur

oprava ciest
Foto: ilustračné, SITA

Tento rok opravia celkom 14 úsekov, ktoré sa dotknú okresov Malacky, Senec a Pezinok.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) začal s opravami úsekov ciest II. a III. triedy, ktoré má v správe. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Tento rok opravíme až 14 úsekov, ktoré sa dotknú okresov Malacky, Senec a Pezinok. Kraj na to vyčlenil bezmála 5,5 milióna eur,“ uviedla hovorkyňa.

Pribudne na nich nový asfalt aj vodorovné dopravné značenie, čo bude znamenať vyššiu bezpečnosť a komfort pre vodičov.

Správa ciest

Ešte do minulého roka cestársku spoločnosť BSK fakticky ovládal súkromný spolumajiteľ. To komplikovalo nielen hospodárenie, ale aj správu ciest. Dnes máme nad cestárskou spoločnosťou úplnú vlastnícku aj manažérsku kontrolu. Aj vďaka tomu sme po dlhšom čase mohli rozbehnúť významné opravy regionálnych ciest, ktoré už boli veľmi potrebné. Cestné komunikácie opravujeme v každom okrese, pričom niektoré úseky sú už hotové,“ skonštatoval predseda BSK Juraj Droba.

Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja (SC BSK), ktorá spravuje cesty II. a III. triedy v Bratislavskom kraji, dokončila opravu cesty II/502 v Doľanoch, aj revitalizáciu vozovky (cesta III/1084) v intraviláne obce Slovenský Grob.

Tá dostala nový povrch a nové vodorovné dopravné značenie. Revitalizáciou prešli tiež cesty III/1107 Zohor – Láb a III/1095 Kaplna – Báhoň, opravili aj cestu III/1080 zo Šenkvíc do Vištuku. „Práce na revitalizácií prebiehajú aj na ceste II/502 v Modre,“ spresnila Forman.

Október aj november

Minulý týždeň začala SC BSK pracovať na rekonštrukcii cesty II/501 v obci Rohožník. „Práce sa rozbehli aj v obci Kostolište, kde revitalizujú cesty II/503 a III/1114 smer Gajary. Ide o odfrézovanie poškodených častí vozovky, zabudovanie výstužných geosyntetík na zosilnenie vozovky, aby sa zabránilo vzniku trhlín,“ vysvetlila Forman. Pokladať budú nové asfaltobetónové vrstvy vozovky. Všetky práce by mali byť hotové koncom budúceho týždňa.

Koncom októbra v Seneckom okrese začnú obnovovať úsek cesty II/503 Hrubý Šúr – Senec. V prípade dobrého počasia budú pridávať aj ostatné krátke úseky v okrese Senec.

V novembri je zas naplánovaná revitalizácia cesty II/502 vo Svätom Jure, III/1015 v Marianke, III/1108 Stupave či II/503 v Malackách.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk