V Bratislave pokračujú v opravách ciest a chodníkov, mesto revitalizuje aj zeleň

Raca oprava chodniky cesty.jpg

V opravách viacerých komunikácií pokračuje aj Bratislava.

Rača začala s rekonštrukciou chodníkov na Detvianskej ulici. Mestská časť o tom informuje na sociálnej sieti.

V stredu sme začali s kompletnou rekonštrukciou chodníkov po oboch stranách Detvianskej ulice,“ uvádza mestská časť a dodáva, že oprava zahŕňa výmenu asfaltu za dlažbu, debarierizáciu chodníkov a priechodu pre chodcov, výmenu obrubníkov a úpravu okolia stromov vrátane vodopriepustného pochôdzneho povrchu.

Rekonštrukcia chodníkov prispeje k celkovej úprave kľúčového verejného priestoru v Rači a zlepší podmienky pre chodcov,“ doplnila Rača. Ukončenie prác je naplánované na prelom augusta a septembra.

Cesty, chodníky a zastávky

V oprave viacerých komunikácií pokračuje aj hlavné mesto. Aktuálne pracujú na oprave ciest a chodníkov na Palisádach – oprava chodníka v úseku od Zochovej po Štefánikovu ulicu, na Balkánskej ulici – oprava zastávky MHD v smere z Jaroviec do Rajky.

Taktiež aj na Hraničnej ulici – oprava chodníka v úseku od Mlynských nív po Stachanovskú ulicu, na ulici Pri kríži – oprava vozovky, priľahlých chodníkov a betónových polí zastávok MHD Homolova a Pri kríži v úseku od Štepnej ulice po Saratovskú ulicu, na Slovanskom nábreží – oprava chodníka v úseku medzi Kremeľskou a ulicou K zlatému rohu a na Drieňovej ulici – oprava ulice a debarierizácia priechodov v úseku od Herlianskej po Tomášikovu ulicu.

Revitalizácia zelene

Mesto tiež aktuálne pracuje na revitalizácii zelene na uliciach Hanulova, Husova, Legionárska, Dunajská, vo vnútrobloku Poľská, Pomník Tupého, Šancová, Komenského námestie, Motýlia lúka, Karloveský park, parčík Žilinská, Krížna – Karadžičova a Hmlová fontána.

Aktuálne prebiehajúce projekty na opravu alebo vylepšenie verejného priestoru sú areál Malý Slavín, záhrada Horárne Krasňany, Pekná cesta – areál muničných skladov, areál Železná studnička, promenáda Kamzík, Kamzík,Vydrica – pozorovateľňa zvierat, cintorín Karlova Ves, Staromestské dvory a Komenského námestie,“ uzavrelo mesto.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk