Uzávery v niektorých častiach Ružinova zatiaľ nebudú, k dohode nedošlo

Posen_ruzinov_maps.google.sk_.jpg
ilustračné: maps.google.sk

Stavebné uzávery proti zahusťovaniu sídlisk v niektorých častiach Ružinova zatiaľ nebudú. Na pondelňajšom rokovaní o Petícii proti zahusťovaniu sídlisk v mestskej časti Bratislava – Ružinov sa predkladateľ petície – bratislavský mestský poslanec Ján Buocik, petičný výbor a mestská časť Ružinov na ničom nedohodli.

O zmenách a doplnkoch rokovali poslanci a petičný výbor najmä v prípade lokalít Trnávka – stred a Bajkalská – Drieňová. V prípade Bajkalská-roh je právoplatné územné rozhodnutie o stavebnej uzávere z júla 2016 a pri územnom pláne zóny Štrkovecké jazero a Ostredky už sú vydané rozhodnutia o stavebnej uzávere.

„Ak územný plán hlavného mesta umožňuje niekde stavať, my to nemôžeme územným plánom zóny zakázať. Riešením regulácie výstavby je tak schválenie nového územného plánu Bratislavy v súlade s požiadavkami mestských častí,“ uviedol starosta Ružinova Dušan Pekár. Ako ďalej informovala hovorkyňa Ružinova Marianna Šebová, Ružinov v roku 2012 zaslal magistrátu hlavného mesta dvadsať podnetov na vtedy ešte pripravované zmeny a doplnky územného plánu hlavného mesta.

„Ich podstata spočívala v zachovaní parkov, zelene a ochrane školských areálov. Išlo napríklad o zadefinovanie okolia jazera Rohlík ako parku či viacerých zelených území na Ostredkoch,“ objasnil Pekár. Z dvadsiatich podnetov vyhodnotil magistrát šesť ako vhodných na pripravované zmeny a doplnky územného plánu Bratislavy, no pri ich schvaľovaní neboli akceptované. „Bude v rukách primátora a mestských poslancov akceptovať tieto pripomienky a schváliť, aby sa stali súčasťou územného plánu hlavného mesta,“ uzavrel Pekár. Najbližšie zasadnutie mestského zastupiteľstva bude 30. septembra.

„Situácia je taká vážna, že bez stavebnej uzávery nevieme ochrániť ružinovské sídliská pred developermi,“ povedal Buocik. Podľa neho je príkladom lajdáctva stavebného úradu aj výstavba administratívnej budovy pri Štrkoveckom jazere, kde sa územie reguluje od roku 2010. Napriek tomu v roku 2014 stavebník získal povolenie a dnes tam stojí budova. „Namiesto stavebnej uzávery prebieha kolaudácia 11-poschodového kolosu,“ dodal Buocik.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk