Univerzitná nemocnica má na Kramároch nové a moderné gastroenterologické centrum

Univerzitna nemocnica bratislava kramare.jpg
Foto: www.unb.sk

Primárne bude zamerané na program prevencie, diagnostiky a liečbu chorôb tráviaceho ústrojenstva.

Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) otvorila na Kramároch moderné gastroenterologické centrum. Ako uviedla hovorkyňa nemocnice Eva Kliská, nové gastroenterologické centrum bude uvedené do prevádzky 1. júna a primárne bude zamerané na program prevencie, diagnostiky a liečbu chorôb tráviaceho ústrojenstva.

Nové gastroenterologické centrum v UNB je zamerané na prevenciu, ktorá dokáže preukázať včasnú diagnózu. Tá je v mnohých prípadoch život zachraňujúca,“ uviedla Kliská.

Preventívne prehliadky

Onkologické ochorenie hrubého čreva patrí medzi 10 najčastejších diagnóz, ktoré môže odhaliť preventívna prehliadka. „Z takejto včasnej diagnostiky potom vychádza cielená liečba, ktorá dokáže byť úspešnejšia v prípade, ak je zdravotný problém odhalený ešte v ranom štádiu,“ poznamenala hovorkyňa nemocnice.

Ako dodala, ide o ochorenia ako rakovina hrubého čreva, rakovina žalúdka či pažeráka, ulcerózna kolitída, divertikulóza, Crohnova choroba, rôzne zápaly alebo iné vážne ochorenia.

Úzka spolupráca

Okrem samotných výkonov realizovaných v Gastroenterologickom centre UNB bude dôležitá aj úzka spolupráca s ostatnými pracoviskami v rámci UNB, ako je napríklad chirurgia, onkológia, a tiež Gastroenterologická klinika SZU, UNB.

To je v prípade akútnych stavov veľkou výhodou, pretože pacientom sa tak výrazne skráti čas čakania na operačný výkon, liečbu alebo konzultáciu s ďalšími špecialistami v UNB,“ doplnila Kliská.

UNB v rámci preventívneho programu už spustila na Gastroenterologickej klinike SZU a UNB pod vedením prednostu Ladislava Kuželu pilotný projekt terapeutickej cielenej komunikácie pre pacientov aj pre samotných zdravotníkov. Cieľom tohto programu je edukovať pacientov pri dôležitých preventívnych programoch a vzdelávať ich v tom, ako predchádzať rakovine hrubého čreva a konečníka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk