Jeho dielo formovalo tvár Bratislavy a jeho prínos k slovenskej architektúre je nezabudnuteľný.
V nedeľu 21. apríla nás opustil jeden z najvýznamnejších slovenských architektov Ján M. Bahna. Informovala o tom na svojej sociálnej sieti publicistka, editorka a vdova po známom spisovateľovi Vincentovi Šikulovi Anna Blahová-Šikulová. Ako pripomenula, len nedávno oslávil svoje 80. narodeniny.
Jeho dielo formovalo tvár Bratislavy a jeho prínos k slovenskej architektúre je nezabudnuteľný. Ján Miloslav Bahna sa narodil 8. apríla 1944 v Pukanci a svoju kariéru začal na Slovenskej vysokej technickej škole v Bratislave, kde študoval architektúru a neskôr pokračoval na Vysokej škole výtvarných umení. Jeho práca sa často spája s formovaním hlavného mesta, kde vytvoril niekoľko významných stavieb.
Medzi jeho najvýznamnejšie projekty patrí bratislavský Dom odievania, stavby OD Ružinov, centrála Všeobecnej úverovej banky (VÚB) na Mlynských nivách, centrála Československej obchodnej banky na Námestí SNP, budova Evanjelickej bohosloveckej fakulty Univerzity Komenského, kino Metropol a ďalšie. Jeho rukopis je viditeľný po celej Bratislave a jeho dielo sa týka aj mnohých ďalších miest na Slovensku.
Ján M. Bahna nebol len významným architektom, ale aj pedagógom na Vysokej škole výtvarných umení, kde založil AA ateliér architektúry a formoval budúce generácie mladých architektov. Bol členom Zväzu slovenských výtvarných umelcov, Spolku architektov Slovenska aj Komory architektov Slovenska.
Jeho úmrtie je stratou nielen pre slovenskú architektúru, ale aj pre kultúrny život celého Slovenska. Jeho dielo a pamiatka však zostanú naďalej žiť vo všetkých tých, ktorí si vážia jeho prínos k architektúre a kultúre krajiny.