Trhovisko na Mlynarovičovej mení otváracie hodiny, stále tiež platí letný a zimný režim

Mlynarovicova trhovisko.jpg
Reprofoto: www.youtube.com

V zmysle nového nariadenia bude trhovisko fungovať v inom režime v lete a v inom v zime.

Trhovisko na Mlynarovičovej ulici v Petržalke čaká zmena otváracích hodín, otvorené bude aj v nedeľu. Miestni poslanci na zastupiteľstve schválili nový trhový poriadok.

V zmysle nového nariadenia bude trhovisko Mlynarovičova fungovať v inom režime v lete a v inom v zime.

Za letné obdobie určil správca mesiace od apríla do septembra, keď bude prevádzková doba trhoviska počas pracovných dní od 6.00 do 19.00 a v sobotu od 6.00 do 17.00 hod.

Zimné obdobie

V zimnom období, od októbra do marca, bude prevádzková doba od pondelka do piatka od 7.00 do 18.00 a v sobotu od 7.00 do 16.00 hod.

Po novom bude petržalské trhovisko celoročne otvorené aj v nedeľu, a to v letnom období od 7.00 do 15.00 a v zimnom období od 8.00 do 15.00,“ ozrejmila hovorkyňa Petržalky Mária Halašková s tým, že pri rôznych príležitostiach ako Medzinárodný deň žien, Deň matiek, ako aj v deň pred prvým a posledným dňom školského roka, bude predaj kvetov na trhovisku povolený až do 20.00 hod.

Režim fungovania miestneho trhoviska počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja sa nemení, teda ostáva zatvorené,“ dodala. Nariadenie nadobúda účinnosť 9. marca.

Novela trhového poriadku

Petržalka prijala ešte v decembri minulého roka novelu trhového poriadku pre trhovisko Mlynarovičova, ktorou prišlo ku zmene jej správcu.

Tým bol donedávna Miestny podnik verejnoprospešných služieb (MP VPS). Od nového roka je však už v priamej správe mestskej časti.

Po tomto rozhodnutí pribudli na zozname majetku v správe Petržalky okrem trhoviska aj zberný dvor, detské ihrisko Znievska a ďalšie vybrané pozemky, medzi nimi aj areál MP VPS či veľký pozemok na Iľjušinovej ulici,“ poznamenala Halašková.

Zmena správcu

Rozhodnutie zmeniť správcu trhoviska prijala mestská časť aj z dôvodu potreby rekonštrukcie rokmi zanedbaných priestorov.

Už v minulom roku bolo na projektovú dokumentáciu vyčlenených 10-tisíc eur, avšak financie sa nakoniec presunuli do tohtoročného rozpočtu Petržalky.

Trhovisko Mlynarovičova si zaslúži novú podobu. V prvom rade bude potrebné riešiť rokmi zanedbané problémy s nefunkčnou kanalizáciou, rozvodmi vody a elektriny,” konštatuje vedúci oddelenia miestneho úradu, ktoré po novom spravuje trhovisko a zberný dvor Peter Slovák.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk