Termín otvorenia nemocnice Rázsochy avizovaný bývalým vedením ministerstva nie je aktuálny

Búracie práce na bývalej rozostavanej nemocnice Rázsochy, kde sa vybuduje nová univerzitná nemocnica v mestskej časti Bratislava - Lamač počas prehliadky za účasti predsedu vlády SR. Bratislava, 22. január 2020.
Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková

Projekt novej Univerzitnej nemocnice v lokalite Rázsochy je aktuálne v procese verejného obstarávania komplexnej prípravy celého projektu.

Termín otvorenia nemocnice na bratislavských Rázsochách avizovaný bývalým vedením ministerstva zdravotníctva nie je aktuálny.

Dôvodom je pandémia COVID-19. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.

Hodnotenie žiadostí o účasť

Projekt novej Univerzitnej nemocnice v lokalite Rázsochy je aktuálne v procese verejného obstarávania komplexnej prípravy celého projektu. Ide o finálne hodnotenie žiadostí o účasť. Pokiaľ ide o pozemok, územie je pripravené na výstavbu.

Súťaž na projekt bola vyhlásená 5. júna 2019. „Na projekte intenzívne pracuje tím odborníkov, ktorý je zložený z riadiacich, analytických a strategických zložiek Ministerstva zdravotníctva SR, ako aj odborníkov z medicínskych kruhov,“ uviedla hovorkyňa rezortu.

Búracie práce

Ešte koncom januára vtedajší premiér Peter Pellegrini informoval, že búracie práce na stavenisku na Rázsochách pokračovali v súlade s harmonogramom.

Ten bol stanovený pri podpise zmluvy so spoločnosťou Metrostav, ktorá ako zhotoviteľ búracie práce zastrešovala.

Podľa pôvodných predpokladov mala byť zhruba začiatkom budúceho roka nemocnica naprojektovaná a nová univerzitná nemocnica na Rázsochách mala stáť v roku 2024.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk