Bratislavčanka upozorňuje ostatné ženy, že nie všetko zaplatené a perfektne zariadené je to najlepšie pre zdravie.
Kým niektoré budúce mamičky nedajú dopustiť na služby štátnych zariadení, iné si radšej priplatia za nadštandardnú starostlivosť u odborníkov zo súkromných zariadení. Bratislavčanka bola donútená využiť služby súkromného gynekologického sanatória.
Hospitalizáciu odmietla
Žena je v 5. mesiaci tehotenstva a pred niekoľkými dňami musela cez víkend vyhľadať gynekologickú pohotovosť. Ako opísala na Facebooku, počas noci u nej nastúpili akútne bolesti v oblasti obličky.
Na vyšetrenie ju vzali celkom rýchlo. Žene podali prvú noc infúziu a poslali ju domov s tým, že gynekológ spravil niekoľko vyšetrení.
„Gynekológ robil sono obličky, na čo v žiadnom prípade nemá kvalifikáciu. Už podľa mojich výsledkov moču, krvi a sona obličky ma mali poslať do štátnej nemocnice na hospitalizáciu,“ poznamenala budúca mamička.
Druhú noc sa celá situácia zopakovala a žena skončila s bolesťami opäť na rovnakej pohotovosti. Vyšetrila ju iná gynekologička, podala injekciu a ponúkla hospitalizáciu. Žena nechcela byť hospitalizovaná, pretože súkromná klinika si účtuje nemalé peniaze. Predpísali jej detskú dávku antibiotík a poslali domov.
Pomohli až štátni odborníci
U ženy sa však bolesť stupňovala a napokon skončila v rukách odborníkov zo štátnej nemocnice na Antolskej ulici v Petržalke. Tehotnú ženu okamžite hospitalizovali so silným zápalom a hrozili jej strata obličky či potrat. Tvrdí, že až na tomto mieste ju dali dokopy a bolestiam sa venovali odborníci, akí mali.
Budúca mamička dodala, že nie všetko zaplatené a perfektne zariadené zaručí to najlepšie pre zdravie človeka. „Koch sa chváli ani neviem čím, tým že majú all inclusive pôrody? Aj tak keď nastanú problémy, všetko prevážajú na Antolskú,“ myslí si Bratislavčanka.
Skúsenosti iných žien
Svoje skúsenosti so zariadením pridali v diskusii aj ostatné ženy. Pani Evelyna odišla zo zariadenia pred 10 rokmi, kedy jej chceli urobiť operáciu na základe výsledkov, ktoré urobili lekári z kliniky. Výsledky si dala overiť u troch iných lekárov a ani jeden nevidel dôvod na operáciu.
Pani Natália zažila zariadenie pred 15 rokmi a súhlasila s tvrdením, že problémové pacientky posielali do štátnej nemocnice. Hoci dvakrát v zariadení potratila, pochválila jeho prostredie aj starostlivosť.
Do zariadenia chodila pani Michaela počas tehotenstva a zakaždým jej dali fotku ultrazvuku, aké nosí pod srdcom pekné bábätko. V 22. týždni v ProCare zistili, že bábätko je ťažko postihnuté. Viacerí diskutujúci sa zhodli, že do zariadenia chodia ženy, keď chcú bezproblémovo porodiť.