Staré Mesto začína s úpravami okolia základných škôl v rámci projektu Bezpečne do školy

Deti pred školou

Cieľom projektu je úprava dopravnej situácie v okolí základných škôl v Starom Meste. Okolie škôl má tak byť v rannej špičke bezpečné pre študentov aj vodičov. 

Staré Mesto začína realizovať projekt pod názvom Bezpečne do školy, ktorý sa bude postupne implementovať v okolí staromestských základných škôl, kde je v rannej špičke komplikovaná dopravná situácia. 

Záleží nám na tom, aby sa naše deti dostali do školy a zo školy bez toho, aby bolo ohrozené ich zdravie či dokonca život, uviedlo mesto na svojej stránke na sociálnej sieti.

Prvá škola z projektu

Prvou školou, v okolí ktorej sa bude projekt realizovať je Základná škola s materskou školou na Dubovej.

Dopravná situácia v okolí školy bude upravená tým, že bude parkovanie umožnené na pravej strane ulice Dubová, pričom bude rešpektovaný zákaz parkovania na chodníkoch platný od 1. marca 2022. 

Výraznejší priechod pre chodcov

Taktiež pribudne pribudne výrazný bielo-červený priechod pre chodcov s preblikávačmi a piktogramy, ktoré majú upozorniť vodičov na pohyb detí v danom okolí.

Tieto úpravy budú realizované na základe výsledkov dotazníka, pripomienok a postrehov rodičov a pedagógov, pričom bude mestská polícia aj naďalej monitorovať a usmerňovať rannú situáciu. V prípade priaznivého počasia bude realizácia dopravného značenia ukončená na začiatku apríla 2022.

Veríme, že úprava organizácie dopravy prispeje k upokojeniu a sprehľadneniu situácie na ulici Dubovú, z ktorej budú profitovať žiaci školy a ich rodičia, ale aj obyvatelia lokality, uviedlo Staré Mesto.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk