Staré Mesto bude vyberať len poplatky za poskytnuté služby, za školné peniaze vráti

Skola peniaze poplatky
Foto: ilustračné, GettyImages

Staré Mesto bude vyberať poplatky len sa poskytnuté služby.

Staré Mesto rodičom vráti poplatky za materské a základné školy. Staré Mesto bude vyberať len poplatky za služby, ktoré boli poskytnuté. Uviedla to na sociálnej sieti starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

Zároveň dodala, že mestská časť musí dodržiavať všeobecne záväzné nariadenie, ktoré určuje, že poplatky je potrebné vyberať a na konci roka budú zúčtované a vrátené naspäť.

To znamená, že v čase, keď neboli služby materskej školy či školskej družiny poskytnuté, poplatok nebude účtovaný. Staré Mesto bude o tom informovať rodičov prostredníctvom riaditeľov základných a materských škôl.

Staré Mesto má zriadený krízový štáb, ktorý pravidelne zasadá a jednotliví členovia komunikujú prostredníctvom aplikácie Teams. Na stretnutiach členovia krízového štábu raz za týždeň preberajú konkrétne úlohy.

V priebehu týždňa riešia jednotlivé pracovné skupiny úlohy zodpovedajúce ich príslušným oddeleniam.

Najviac vyťažené je momentálne Sociálne oddelenie, ktoré pravidelne komunikuje s osobami, ktoré sú zaradené do systému Staromestského sociálneho programu. Vedenie Starého Mesta tiež komunikuje so všetkými Staromešťanmi, ktorí sa na nich obrátia.

Mestská časť Staré Mesto prijala viacero opatrení pre šíriaci sa koronavírus a situáciu monitoruje. O aktuálnej situácii informuje občanov prostredníctvom webovej stránky Starého Mesta a tiež na sociálnej sieti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk