#som doma s MDPOH

Rozpravky z mdpoh prasiatka banner.jpg
Foto: BKIS

BRATISLAVA 26. marca (BratislavaDeň.sk) – Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava sa pripája k iniciatíve Hlavného mesta SR Bratislava – Zvládneme to aj v kultúre, ku ktorej sa pripojili všetky mestské kultúrne inštitúcie – Galéria mesta Bratislavy, Múzeum mesta Bratislavy a ďalšie. Reagujeme tak na mimoriadne opatrenia a prevenciu šírenia koronavírusu COVID-19 a pripravujeme špeciálne online programy a podujatia, ktoré môžete sledovať z vašich domovov.

Divadelné rozprávky u vás doma

Deti milujú rozprávky! Tri prasiatka a Koza rohatá sú dva rozprávkové tituly z dielne MDPOH, ktoré bývajú často beznádejne vypredané. V ťažkých časoch, kedy sú zatvorené nielen škôlky a školy, ale aj detské kútiky a ihriská, sme sa rozhodli spríjemniť deťom čas strávený doma našimi rozprávkami. Už túto sobotu (28.3.) o 17.00 h si budú môcť pozrieť live stream záznamu celého divadelného predstavenia Tri prasiatka. Repríza sa uskutoční v nedeľu o 10.00 h.

No a ďalší týždeň pokračujeme vysielaním Kozy rohatej (v sobotu 4.4. o 17.00 a v nedeľu o 10.00). V známych rozprávkach plných chytľavých pesničiek v réžii Róberta Mankoveckého účinkujú vynikajúci slovenskí herci ako Milo Kráľ, David Hartl, Henrieta Mičkovicová, Daniel Žulčák a ďalší.

Rozpravky z mdpoh koza banner.jpg
Foto: BKIS

Vytvorte si vo vašej obývačke slávnostnú atmosféru a usaďte sa do vášho domáceho hľadiska, divadelné predstavenie sa začína tu: https://youtu.be/O7eEmbrPH3c

Vymaľuj si rozprávku

Na Facebooku Mestského divadla P. O. Hviezdoslava sme odštartovali súťaž, ktorá vyzýva deti k vymaľovaniu postáv z predstavenia Tri prasiatka. Omaľovánky môžu rodičia stiahnuť a následne vytlačiť (www.bkis.sk/omolovanky/) a výtvory ich ratolestí budú zaradené do zlosovania o CD s pesničkami z Troch prasiatok, na ktorých nechýba ani titulná pieseň hry:

Kultúra z obývačky

Na www.bkis.sk sme pre všetkých fanúšikov kultúry vytvorili špeciálnu sekciu s názvom Kultúra z obývačky. Práve tu nájdete tipy na divadelné predstavenia, čítania z kníh, virtuálne prehliadky galérií či hudobných koncertov, ktoré si môžete vychutnať z pohodlia a najmä

Z bezpečia svojho domova. Uvedomujeme si, že pozeranie divadelných hier alebo koncertov online na notebooku nie je to pravé orechové, ale veríme, že aspoň takto, vďaka online prenosom vám spríjemníme dni strávené doma.

Zvládneme to aj v kultúre!
Sledujte nás.

Informačný servis

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk