Šantenie vo fontáne Družba už nie je porušenie zákona, kúpať sa v nej však stále nemôžete

Kolaz bratislava fontana druzba namestie slobody.jpg
Foto: SITA/Jana Birošová - koláž BratislavaDen.sk

Doposiaľ bolo máčanie sa vo fontáne Družba porušením zákona a platnej legislatívy. Odteraz je to už inak.

Po rekonštrukcii sa Námestie slobody stalo obľúbeným miestom stretnutí a odpočinku pre malých aj veľkých návštevníkov. A v srdci tohto veselého zhonu sa týči obnovená fontána Družba, symbol radosti a miesto, kde sa stretávajú príbehy.

Námestie slobody v Starom Meste zažilo tento rok pravé oživenie po desiatkach rokov. Obnovená fontána Družba je úspornejšia, hravejšia a prístupnejšia pre všetkých. S priemerom 45 metrov sa radí medzi najväčšie fontány na Slovensku. Centrálny kúsok je nádherná plastika lipového kvetu vyrobená z nerezu a váži úctyhodných 12 ton. Kto by sa nechcel priblížiť a obdivovať takúto krásu?

Keďže toto miesto bolo doposiaľ evidované len ako dekoračné miesto a v podstate bolo nelegálne a proti platnej legislatíve sa tu kúpať. Staromestské zastupiteľstvo napokon ale schválilo úpravu VZN, aby sa vyjasnili nejasnosti týkajúce sa využívania tohto verejného priestoru.

Nové pravidlá jasne definujú, čo je v fontáne povolené – môžete si namáčať ruky a v horúcich dňoch sa schladiť, ale kúpať sa je stále zakázané. Doteraz platné VZN totiž nepoznalo pojem ako pobytová fontána.

Toto námestie sa stalo miestom, kde sa môžete stretnúť, relaxovať a vychutnať si atmosféru mesta. Každý slnečný deň je plný nadšených detí a dospelých, ktorí si prichádzajú užiť sviežosť a krásu tohto verejného priestoru.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk