Na Šancovej pribudne okrem vežiaka aj projekt Endlicher House

Endlicher house eia2.jpg

Developer Finep Premiére chce na rohu Šancovej a Beskydskej ulice postaviť päťpodlažný polyfunkčný objekt občianskej vybavenosti. Budova by mala stáť pri kontroverznom vežiaku Premiére.

Endlicher House má mať trojuholníkový pôdorys a má pozostávať z troch podzemných a piatich nadzemných podlaží. Na prvom podzemnom a prvom nadzemnom podlaží sa majú nachádzať prenajímateľné komerčné priestory so vstupom priamo zo Šancovej ulice.

Endlicher house eia1.jpg
http://www.enviroportal.sk/sk%20SK/eia/detail/polyfunkcny-objekt-endlicher-house-sancova-ulica-bratislava

Na týchto podlažiach majú byť umiestnené aj garážové stojiská, tie vyplnia tiež priestor na druhom a treťom podzemnom podlaží. Vstup do nich bude cez susedný projekt Premiére. Objekt má obsluhovať 40 parkovacích miest.

Na druhom až piatom nadzemnom podlaží sú podľa predloženého projektu navrhované jednotky prechodného bývania. Investor chce vytvoriť 22 apartmánov a štúdií, ktoré má dopĺňať jeden komerčný priestor. Skladba ubytovacích jednotiek pozostáva z jednoizbových štúdií, dvojizbových, trojizbových a štvorizbových apartmánov. V návrhu je štruktúra bytov založená v prevažnej miere na optickom prepojení kuchyne s obývacou izbou.

Endlicher house eia.jpg
http://www.enviroportal.sk/sk%20SK/eia/detail/polyfunkcny-objekt-endlicher-house-sancova-ulica-bratislava

Developer počíta so začiatkom stavebných prác v druhom štvrťroku 2018, výstavba by mala byť ukončená do konca roka 2019. Náklady na realizáciu developer vyčíslil na 1,7 milióna eur.

Keďže vstup na stavenisko je navrhovaný z Beskydskej ulice, developer predpokladá, že dôjde k zmene organizácie dopravy v okolí. Ako píše v zámere, „na Beskydskej ulici dôjde k zmene organizácie dopravy z jednosmernej ulice na čiastočne obojsmernú ulicu a to v úseku od vjazdu – výjazdu do objektu až po križovatku Čajákova – Beskydská.“ Viac info TU.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk