Projekt Sara v Ružinove pravdepodobne postavia, investor má stavebné povolenie

Projekt sara eia1.jpg

Zámer projektu Sara bol predstavený pár týždňov pred vypuknutím krízy v roku 2008. Spoločnosť Neoprot chce administratívno-obytný komplex pristavať k budove ortopédie. Informoval o tom portál etrend.sk.

Dvanásťpodlažná budova s kanceláriami a bytmi mala podľa zámeru stáť na parkovisku na rohu Záhradníckej a Kvačalovej ulice. Administratívne priestory mali mať rozlohu 3 600 metrov štvorcových, nachádzať sa mali na prvých štyroch podlažiach. Zvyšných osem podlaží malo byť určené pre byty. Parkovanie by bolo riešené v štyroch podzemných podlažiach, 19 miest by bolo na povrchu.

Investor sa svojho zámeru nevzdal a po získaní územného rozhodnutia v roku 2011, chcel aj stavebné povolenie. Mesto a tiež obyvatelia mali námietky. Prekážalo im, že projekt nie je v súlade s územným plánom, že budova je privysoká, či to, že sa v lokalite realizujú ďalšie dva projekty – Bytový dom Koceľova a Polyfunkčný dom Kvačalova. Stavebný úrad napriek tomu vydal stavebné povolenie.

Projekt sara eia.jpg
http://www.enviroportal.sk/sk_SK/eia/detail/administrativno-obytny-komplex-sara

V Ružinove vyrastie podľa povolenia temer totožný projekt, aký bol predstavený pred deviatimi rokmi. V štyroch podzemných podlažiach vznikne 198 parkovacích miest. Na prvom nadzemnom podlaží bude situovaných päť obchodných prevádzok, na druhom až štvrtom podlaží budú vytvorené dva samostatné administratívne priestory s kanceláriami. Na zvyšných podlažiach bude 43 bytov, dvojizbových až 31, zvyšné budú trojizbové.

Projekt sara eia2.jpg
http://www.enviroportal.sk/sk_SK/eia/detail/administrativno-obytny-komplex-sara

Proti výstavbe je spustená petícia, v ktorej sa uvádza, že „realizáciou navrhovanej stavby by sa miestne pomery závažným spôsobom zmenili k horšiemu, negatívne by sa ovplyvnil život osôb bývajúcich v okolí, znížila by sa hodnota nehnuteľností vlastníkov bytov a nebytových priestorov v okolí, ako aj celková kvalita života obyvateľov v danej lokalite.“

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk