Projekt nemocnice Rázsochy je bližšie k realizácii, odštartovali práce na projektovej dokumentácii

MZ SR: Projektová dokumentácia nemocnice Rázsochy
Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský podpísal zmluvu s víťazom verejného obstarávania na zabezpečenie komplexnej projektovej prípravy novej Univerzitnej nemocnice Bratislava v lokalite Rázsochy. Foto: SITA/Ministerstvo zdravotníctva SR

Celková vysúťažená cena za kompletnú projektovú dokumentáciu predstavuje 16,68 mil. eur s DPH, pričom na financovanie budú využité zdroje z Plánu obnovy a odolnosti SR.

Projekt novej Univerzitnej nemocnice Bratislava v lokalite Rázsochy je bližšie k realizácii. Ministerstvo zdravotníctva SR totiž podpísalo zmluvu s víťazom verejného obstarávania na zabezpečenie komplexnej projektovej prípravy. Ako informuje rezort, zariadenie bude v prvej etape disponovať kapacitou 653 lôžok, v druhej etape bude projekt počítať s prípadným rozšírením o ďalších 500. Nemocnica bude slúžiť aj ako vzdelávacie a výskumné centrum.

Rozostavaná nemocnica Rázsochy dlhý čas predstavovala symbolický pomník problémov slovenského zdravotníctva. Vybudovanie modernej, kvalitnej nemocnice s nadregionálnym významom bude rovnako symbolické otvorenie novej kapitoly v starostlivosti o pacienta,“ uviedol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Verejné obstarávanie bolo vyhlásené v roku 2019, do tendra sa celkovo zapojilo jedenásť uchádzačov a víťazom sa stala skupina dodávateľov Amberg Engineering Slovakia a CED Consulting. Celková vysúťažená cena za kompletnú projektovú dokumentáciu predstavuje 16,68 mil. eur s DPH, pričom na financovanie budú využité zdroje z Plánu obnovy a odolnosti SR.

Víťaz vypracuje okrem iného urbanisticko-architektonickú štúdiu, projektové dokumentácie ako samotného stavebného zámeru, tak pre povolenia na uskutočnenie stavby a projektovú dokumentáciu na výber generálneho zhotoviteľa stavby vrátane medicínskeho i nemedicínskeho vybavenia. Predpokladané doručenie nosných častí dokumentácie je do 390 dní od podpísania zmluvy.

Výstavbu novej Univerzitnej nemocnice Bratislava na Rázsochách schválila vláda 1. júla tohto roka. Samotná výstavba nemocnice do úrovne hrubá stavba by sa mala ukončiť v roku 2026.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk