Program Cinemax Bratislava október 2023: Aké novinky nás čakajú? Toto je plán premiér filmov

Kolaz bratislava plan premier cinemax.jpg
Foto: cine-max.sk - koláž BratislavaDen.sk

Milujete sledovanie najnovších filmov a už sa neviete dočkať, čo nás za novinky čaká v októbri? Tak tu to je. Prinášame vám prehľad premiér, ktoré vás čakajú v CINEMAX počas októbra. Na svoje si prídu milovníci napätia, ale i zábavy.

LÚZRI Z WALL STREET, premiéra 5. október 2023

Životopisná komediálna dráma od tvorcov z USA prichádza do kín v originálnom znení so slovenskými titulkami. Prístupnosť snímky je vhodná pre divákov od 12 rokov.

V roku 2021 obyčajný malý investor Keith Gill (Paul Dano) investuje svoje životné úspory do stagnujúcej spoločnosti GameStop a cez internet presvedčí svojich fanúšikov, aby urobili to isté. Vďaka tomu akcie firmy šialene vystrelia nahor a všetci finančníci z Wall Street, ktorí stavili peniaze na neúspech spoločnosti na trhu, prídu o majland. Milionári sú však na svoje peniaze citliví a toho, čo im podľa nich právom patrí, sa tak ľahko nevzdajú.

Cinemax luzri z wall street.jpg
Cieľom odlovu diviakov je zníčiť počet diviakov, zamedziť šíreniu afrického moru ošípaných aj zabrániť pohybu zveri v blízkosti obydlí.
V stredu 12. januára 2022 sa vyhnite Devínskej Kobyle static.xx.fbcdn.net alt="👆" width="16" height="16" />static.xx.fbcdn.net alt="🖐" width="16" height="16" /> Dôvodom je pripravovaný kolektívny odlov diviakov static.xx.fbcdn.net alt="🐖" width="16" height="16" /> v čase 8.00 – 16.00 h. Upozornila na to Poľovnícka spoločnosť (PS) Devínska Kobyla, ktorá je užívateľom dotknutého poľovného revíru.
„Kolektívna poľovačka je spôsob aktívneho zasiahnutia do stavu populácie tejto zveri, ktorým sledujeme zníženie stavov diviačej zveri, zamedzenie šírenia afrického moru ošípaných a eliminovanie pohybu diviačej zveri v intraviláne okolitých mestských častí,“ povedal predseda PS Ján Martinovič. Doplnil, že akcia je riadne ohlásená na Okresnom úrade Bratislava.
Termín poľovačky stanovili na pracovný deň, keď je predpoklad minimálneho pohybu verejnosti v lesoch Devínskej Kobyly. Napriek tomu poľovníci vyzývajú ľudí, aby obmedzili pohyb na území Devínskej Kobyly, prípadne sa v lese správali zodpovedne, používali označené turistické chodníky a pri stretnutí s poľovníkmi sa riadili ich bezpečnostnými pokynmi.

SAW 10 , premiéra filmu 5. október 2023

Priam už ikonická snímka je tu s ďalším pokračovaním. Ide o kombináciu žánrov horror, thriller, mysteriózny a krimi. Krajina pôvodu je USA a Mexiko. Diváci film uvidia v originálnom znení so slovenskými titulkami a je vhodný pre osoby od 15 rokov.

John Kramer (Tobin Bell) je späť. Zatiaľ najznepokojivejšia časť série Saw skúma nevypovedanú kapitolu najosobnejšej hry Jigsaw. Zasadený medzi udalosti Saw I a II, chorý a zúfalý John, cestuje do Mexika na riskantný a experimentálny lekársky zákrok v nádeji na zázračný liek na jeho rakovinu – len aby zistil, že celá operácia je podvodom, ktorý má oklamať tých najzraniteľnejších.

Neslávne známy sériový vrah, vyzbrojený novým zámerom, sa vracia k svojej práci a obracia stoly podvodníkom svojím typickým spôsobom prostredníctvom prešibaných, pomätených a dômyselných pascí.

Cinemax saw.jpg
SHMU - www.shmu.sk - niektore ulice iba v BA a NR, meria to benzen, oxid uholnaty (CO), oxid siricity (SO2), priemerna koncetracia tuhych castic (PM10), ortut (Hg), ozonove znecistenie (O3) V Ba 5 monitorovacich stanic, okrem toho este v Ivanke pri Dunji, Senci, Malackach a Rovinke Dnesdycham - z BA len 5 ulic zase, z NR Komarno, Nitra (Janíkovce, Štúrova), Plášťovce - zjednodusena verzia SHMU Aqucn.org - z celeho sveta , ale popis je v anglictine aqicn.org appka Kvalita ovzdusia (SHMU) - jednoducha cdn.sita.sk alt="Kvalita ovzdusia.jpg" width="540" height="1200" data-dominant-color="#2e2f3e" />

MUŽ, KTORÝ STÁL V CESTE, premiéra filmu 12. október 2023

Historická dráma je vhodná pre divákov od 15 rokov. Na tomto filme pracovali krajiny ako Česko, Ukrajina a Litva. Diváci film uvidia v originálnej verzii, teda v českom jazyku.

Strhujúci príbeh lekára a politika Františka Kriegla zachytáva dramatické udalosti 21. augusta 1968, kedy bol v noci spoločne s hlavnými predstaviteľmi KSČ (Alexander Dubček, Oldřich Černík, Jozef Smrkovský, Jozef Špaček, Bohumil Šimon) zatknutý a unesený.

Bol jediným československým politikom, ktorý sa v zajatí aj pod hrozbou likvidácie postavil Leonidovi Iľjičovi Brežnevovi a nepodpísal Moskovský protokol, dokument, ktorý znamenal súhlas s okupáciou Československa.

Filmová dráma v hlavnej úlohe s Tomášom Töpferom odhaľuje hrôzy komunistického režimu so zameraním na hrdinu Pražskej jari a najvyhrotenejší úsek jeho života i novodobých dejín Československa.

Cinemax muz ktory stal v ceste.jpg
Developer už má k dispozícii právoplatné rozhodnutie mestskej časti o odstránení existujúceho objektu. Investor Immocap začne v najbližších dňoch s odstraňovaním budovy Istropolisu na Trnavskom mýte v Bratislave. Developer už má k dispozícii právoplatné rozhodnutie mestskej časti Bratislava - Nové Mesto o odstránení existujúceho objektu. Informoval o tom v tlačovej správe. Spoločnosť zároveň potvrdila, že na mieste plánuje vytvoriť nový priestor pre bývanie, prácu, trávenie voľného času a zachová aj kultúrno-spoločenskú funkciu.

Prvé práce na fasáde

Immocap začne v prvej polovici januára s montážou stavebného oplotenia okolo bývalého Domu odborov, ktoré okrem štandardnej funkcie poslúži aj ako komunikačný prostriedok s verejnosťou. V tejto fáze tiež začne s prvými prácami na fasáde a demontovaním mramorového obkladu. „ Ako investor už na začiatku prisľúbil, tento obklad šetrne uskladní, aby bol pripravený na opätovné použitie priamo v Novom Istropolise, ale v prípade záujmu aj pre mestské či štátne organizácie," deklaruje stavebník. Rovnako sa postavil aj k umeleckým dielam a artefaktom, ktoré v spolupráci s expertnou firmou uložil v špeciálnom sklade a plánuje ich umiestniť v novom projekte.

Projekt Nový Istropolis

Lokalitu Trnavského mýta a projekt Nový Istropolis považuje Immocap za najvhodnejšiu alternatívu pre vznik Národného kultúrno-kongresového centra (NKKC). Developer sa vyjadril, že je pripravený kultúrno-spoločenskú funkciu na mieste zachovať aj v prípade, že štát o spoluprácu neprejaví záujem. „Ponúkli sme štátu a Občianskemu združeniu (OZ) za NKKC spolufinancovanie vlastnými zdrojmi vo výške 15,6 mil. eur, vrátane poskytnutia pozemku, ako aj vkladom zahraničného a vlastného know-how. Immocap nemá záujem byť prijímateľom štátnej pomoci na výstavbu NKKC, pretože tým je podľa uznesenia vlády Občianske združenie NKKC," uviedol CEO spoločnosti Immocap Martin Šramko.

Obrovský prínos

Podľa zverejnenej štúdie uskutočniteľnosti, ktorú dalo vypracovať OZ NKKC, by malo centrum vzniknúť práve v Novom Istropolise, voči čomu sa ohradili zvyšní dvaja konkurenční investori - spoločnosť Incheba a JTRE. Tí považujú proces výberu za netransparentný. Immocap prejavil záujem o dialóg s predstaviteľmi štátu aj s OZ NKKC. „Takýto projekt by bol obrovským prínosom nielen pre Bratislavu, ale aj celé Slovensko. V prípade, ak štát o takúto formu spolupráce neprejaví záujem, budeme hľadať iné možnosti financovania alebo úpravy kultúrnej časti projektu tak, aby bola zachovaná kultúra a zároveň to bolo financovateľné zo súkromného kapitálu. Zachovanie kultúry v Novom Istropolise v každom prípade splníme, čo sme potvrdili aj zmluvným záväzkom voči mestskej časti Nové Mesto,“ uzavrel Šramko.

ESÁ Z PRALESA 2, premiéra filmu 12. október 2023

Francúzsky animovaný dobrodružný film prichádza na plátna kín pre divákov od 7 rokov. Diváci ho uvidia v slovenskom dabingu.

Nové dobrodružstvo slávnej neohrozenej bandy Esá z pralesa. S.O.S.! Záhadný superzloduch pokryl džungľu toxickou ružovou penou, ktorá pri kontakte s vodou vybuchuje! Na pomoc sú povolaní tí najlepší z najlepších. Esá z pralesa! Do začiatku obdobia dažďov zostáva menej ako mesiac.

Naši hrdinovia, ku ktorým sa pridali noví spojenci, musia nájsť protilátku. Z ľadových krajín severu, cez Európu, Áziu a Blízky východ sa vydávajú na svoje doteraz najväčšie dobrodružstvo. Tentokrát čelia protivníkovi, ktorý je inteligentnejší a diabolskejší ako kedykoľvek predtým. Pre Maurica a jeho priateľov sa začína boj o záchranu ich domova!

Cinemax esa z pralesa.jpg

VYHÁŇAČ DIABLA: Znamenie viery, premiéra filmu 12. október 2023

Ďalšia hororová snímka s tematikou posadnutosti diablom prichádza na plátna kín. Vhodná je len pre divákov od 18 rokov, ktorí ju uvidia v originálnom znení so slovenskými titulkami.

Voľné pokračovanie kultového hororu. Dievčatá sú posadnuté diablom a kontroverzný brutálny pokus o ich záchranu môže skončiť tragicky pre všetkých zúčastnených.

Cinemax vyhanac diabla.jpg
Cieľom odlovu diviakov je znížiť počet diviakov, zamedziť šíreniu afrického moru ošípaných aj zabrániť pohybu zveri v blízkosti obydlí. Obyvatelia, ktorí bývajú v blízkosti Devínskej Kobyly, si môžu vydýchnuť. Diviaky sú tento rok premnožené a ich odlov je potrebný ako soľ. Zvieratá sa objavujú v lesoch nad Karlovou Vsou, v Líščom údolí, Dúbravke či častiach Starého Mesta. Schádzajú na sídliská medzi ľudí a sú čoraz odvážnejšie. Odlov diviakov v lesoch Devínskej Kobyly je naplánovaný na stredu 12. januára od 8.00 hod. do 16.00 hod. Tento deň bol vybraný z dôvodu predpokladaného minimálneho pohybu verejnosti v lesoch. Poľovníci žiadajú ľudí, aby sa lesom počas stredy vyhýbali. Ak je vaša návšteva nevyhnutná, poľovníci vyzývajú na zodpovedné správanie a používanie označených turistických chodníkov. „Kolektívna poľovačka je spôsob aktívneho zasiahnutia do stavu populácie tejto zveri, ktorým sledujeme zníženie stavov diviačej zveri, zamedzenie šírenia afrického moru ošípaných a eliminovanie pohybu diviačej zveri v intraviláne okolitých mestských častí,“ uviedol Ján Martinovič z Poľovníckej spoločnosti Devínska Kobyla.

A MÁME, ČO SME CHCELI, premiéra filmu 19. október 2023

Filmová snímka spája žánre ako rodinný, komédia a dráma. Je od tvorcov zo Slovenska a Kanady. Vhodná je pre divákov od 12 rokov, ktorí ju uvidia v kinách v originálnom znení.

Dej tragikomédie A máme, čo sme chceli sa odohráva na Silvestra roku 1992, ktorý je posledným dňom Česko-Slovenska. Film zachytáva príbeh jednej slovenskej rodiny, ktorá sa na prahu vzniku samostatnej republiky musí vyrovnať s vlastnou minulosťou.
A mame co sme chceli 23 676x380 1.jpg
Foto: Bontonfilm

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk