Žena tvrdí, že sama robí v gastrosektore už roky a niekedy sa hanbí za to, čo sú niektorí ľudia schopní urobiť pre veľké zisky a „ošklbanie“ zákazníkov.
Zdražovanie pocítili takmer všetci a dotklo sa to energií, pohonných látok, nákupu potravín či služieb. Je bežné, že reštaurácie a podniky si účtujú za občerstvenie ďaleko viac, ako pred rokmi. Kde je však hranica, kedy si môžeme povedať, že ceny sú naozaj prestrelené?
Žena bola koncom júla na koncerte v Bratislave. Počas akcie si zakúpila drinky a jedlo, no z cien ostala ako obarená. O svoju skúsenosť sa podelila na Facebooku.
Suchá žemľa a studené mäso
Po koncerte zabezpečoval občerstvenie pezinský podnik. Ženu premohol hlad a zakúpila si pečienku, ktorá stála 6,50 eur. Pri platení poznamenala, že takú drahú pečienku ešte nejedla a zamestnankyňa podniku jej neodpovedala.
Dostala suchú žemľu s horčicou a suchým, studeným mäsom. Žena sa to rozhodla neriešiť a keď prišiel jej kamarát s nápojmi, ostala ako obarená. Priniesol jeden Gin & Tonic a dve minerálne vody, spolu nápoje stáli 20 eur.
Keď jej kamarát išiel opäť po nápoje a priniesol ešte jeden Gin & Tonic, žena sa lepšie pozrela na ďalší pokladničný doklad. Bolo tam napísané, že celková suma je za 3 ks Ginu a 0,5 l piva.
Zlodeji za bieleho dňa
Žena sa rozhodla situáciu riešiť priamo so zamestnancami. Keď ich konfrontovala, tak sa jeden z nich po výhovorkách priznal, že naúčtoval objednávku.
„Povedala som im, že či si myslia, že sme na hlavu, 2 dcl pohár a slovenský šmelinár dokáže do neho naliať 3x 0,4 dcl ginu a 0,5 l tonicu. Tak že musí prísť kolegyňa, lebo oni nevedia spraviť storno. To už pri našich nasr*tých pohľadoch radšej vytiahli peniaze a vrátili nám ich,“ opísala žena.
Kamarát žene povedal, že pred ním čakal na 6 pív a 3 poháriky borovičky istý mladík, ktorý platil spolu 70 eur. Žena na záver dodala, že sama pracuje v gastrosektore už niekoľko rokov, no žasne nad niektorými ľuďmi, ktorí sa snažia pre vidinu veľkých ziskov „ošklbať“ zákazníkov a označila ich ako zlodejov za bieleho dňa.