Pre protest autodopravcov je v meste obmedzená doprava, jazdu usmerňujú policajti

Roznavska tomasikova protest.jpg
Foto: KR PZ Bratislava

Premávka je od križovatky s Tomášikovou obmedzená v jednom jazdnom pruhu v smere do centra.

Na Rožňavskej ulici v Bratislave je pre protest autodopravcov obmedzená doprava. Ako informuje bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti, na bezpečnosť vodičov dohliadajú dopravní policajti.

Aktuálne je premávka na Rožnavskej ulici od križovatky s Tomášikovou ulicou v jednom jazdnom pruhu obmedzená v smere do centra Bratislavy,“ uvádza polícia a vyzýva vodičov, aby sa pri prejazde týmto úsekom riadili pokynmi polície a zvýšili svoju opatrnosť a trpezlivosť. „Ak je to možné, vodičov vyzývame, aby na prejazd využili alternatívnu trasu,“ dodáva polícia.

Jednou z hlavných požiadaviek autodopravcov je okamžité zníženie spotrebnej dane z palív o 30 percent prechodne na šesť mesiacov podľa vzoru Poľska a Maďarska. Ďalšími požiadavkami sú opätovné zníženie cestnej dane o 30 percent a vratka spotrebnej dane z palív za natankovaných tisíc litrov vo výške 38 eur pre dopravcu.

Žiadajú tiež okamžité zníženie platby mýta na šesť mesiacov o 30 percent a v prípade nového mýta v budúcom roku trvalý pokles sadzieb pre domácich dopravcov o 28 percent.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk