Pre Bratislavu a okolie platí výstraha pred búrkami, očakávajte lejaky, vietor aj krúpy

Hasiči odčerpávajú vodu z cesty v Devíne.
Foto: archívne, SITA

Mali by ste zvážiť aktivity vonku, môže byť ohrozené vaše zdravie.

Meteorológovia vydali pre celý Bratislavský kraj výstrahy pred silnými dažďom aj búrkami. Informoval o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej stránke.

Prvý stupeň výstrahy pred intenzívnym dažďom je vydaný na niekoľko dní a to až do piatka 10. júna. Počítať treba s úhrnom zrážok 20 až 30 mm a s nárazmi vetra s rýchlosťou od 65 až do 85 km/h.

Búrky a sprievodné javy sú pre túto oblasť aj ročné obdobie bežné, no môžu spôsobiť škody menšieho rozsahu. Mali by ste zvážiť aktivity vonku, môže byť ohrozené vaše zdravie.

Intenzívne lejaky tiež môžu vyvolať prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatopenie pivníc, podchodov, podjazdov a pod.).

Silný nárazový vietor môže spôsobiť škody menšieho rozsahu na porastoch a objektoch (lámanie konárov stromov, pád slabších stromov, menšie škody na strechách budov a pod.). Poletujúce trosky a nezabezpečené predmety predstavujú riziko pre ľudské zdravie.

Krúpy môžu poškodiť vegetáciu. Súvislá vrstva krúp na komunikácii môže prechodne obmedziť cestnú premávku.

Pre Bratislavu tiež platí výstraha pred povodňami. Výstraha Meteoalarmu hovorí o možnom čiastočnom obmedzení dopravy a služieb. Buďte pripravený chrániť seba a svoj majetok pred možným zaplavením.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk