Ponuka kancelárskych priestorov v hlavnom meste presiahla 1,89 milióna metrov štvorcových

mesto bratislava ilustračná
Foto: ilustračné, Mesto Bratislava

V priebehu tretieho štvrťroka 2020 pribudlo na trh 2 300 metrov štvorcových novej kancelárskej plochy.

Ponuka kancelárskych priestorov v Bratislave dosiahla v treťom štvrťroku 2020 viac ako 1,89 milióna metrov štvorcových. Vyplýva to zo správy Bratislava Research Forum (BRF).

V priebehu tretieho štvrťroka 2020 pribudlo na trh 2 300 metrov štvorcových novej kancelárskej plochy,“ uvádza BRF a dodáva, že dokončená bola iba rekonštrukcia budovy Carlton Savoy 4.

Od začiatku roka pribudli na trh štyri budovy v celkovej výmere vyše 50-tisíc metrov štvorcových. Rozostavaných projektov s dostavbou do konca roka 2021 evidujeme sedem, ich celková výmera dosahuje viac ako 87-tisíc metrov štvorcových,“ dodáva BRF.

Nárast prenajatých plôch

Nájomné transakcie dosiahli celkovú výmeru zhruba 53 700 metrov štvorcových, čo predstavuje viac ako 100-percentný nárast prenajatých plôch v porovnaní s rovnakým štvrťrokom minulého roka.

Najväčšou transakciou v treťom štvrťroku bolo prerokovanie 12-tisíc metrov štvorcových kancelárskych plôch v rámci sektora výroby/stavebníctva,“ uvádza BRF a dodáva, že väčšina prenajatých priestorov bola v rámci sektora výroby – stavebníctva, nasledovali sektor IT a ostatné.

Zelená budova

V rámci celkovej ponuky kancelárskych priestorov má 33 budov jeden z certifikátov zelenej budovy / trvalo udržateľnej budovy,“ doplnilo BRF.

Celková miera neobsadenosti v Bratislave sa mierne zvýšila. „Najnižšia miera neobsadenosti bola zaznamenaná vo vnútornom meste IC, nasleduje centrum mesta, CBD, južné nábrežie a v okrajovej časti Bratislavy bola miera neobsadenosti najvyššia,“ uzavrelo BRF.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk