Pod lampou je najväčšia tma? Zlodeji priamo pod kamerami upravovali kradnuté oblečenie

Kolaz bratislava mestska policia.jpg
Foto: Mestská polícia Bratislava

Netušili, že z kradnutého oblečenia odstraňujú bezpečnostné čipy priamo pod kamerami. Zásah Mestskej polície ich poriadne prekvapil.

Operátorka Mestského kamerového systému počas bežnej kontroly verejných priestorov v uliciach mesta spozorovala tri podozrivo správajúce sa osoby. Nachádzali sa pod Mostom Apollo a vykonávali podozrivú činnosť.

Z niekoľkých tašiek okolo seba vyberali veci na oblečenie a upravovali ich. Šlo o kradnuté veci z obchodov a tri osoby z nich pomocou kombinačiek odstraňovali bezpečnostné čipy.

Na miesto boli operačným dôstojníkom okamžite vyslané hliadky mestskej polície. Hliadka zložená z mestskej policajtky a policajta na mieste trojicu zadržala a obmedzila na osobnej slobode. Vzniklo totiž podozrenie zo spáchania trestného činu.

Neplnoletý zadržaný muž sa snažil zavádzať hliadku tým, že podával o sebe nepravdivé osobné informácie. Prípad si na doriešenie prevzali kolegovia z Policajného zboru.

Veríme, že rozširovanie kamerového systému prináša väčšiu bezpečnosť v uliciach hlavného mesta a preto neustále rozširujeme mestskú sieť. Aktuálne máme v rámci Mestského kamerového systému 827 kamier, vrátane tých, ktoré sú umiestnené na zastávkach mestskej hromadnej dopravy a na záchytných parkoviskách,“ uviedla Mestská polícia Bratislava na záver.

Tak isto pripomína nepretržitú linku 159, ktorú môže každý použiť v prípade núdze, pocitu ohrozenia, prípadne ak sa stanete svedkami akejkoľvek protiprávnej činnosti. Môžete tak prispieť k väčšej bezpečnosti v hlavnom meste.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk