Počas víkendu sa konal protest proti vládnym opatreniam, objavili sa násilnosti aj zranení policajti

Športoví fanúšikovia zoskupenia Ultras Slovan Pressburg a účastníci z celého Slovenska počas protestu pred Úradom vlády SR v Bratislave proti platným opatreniam Matovičovej vlády v súvislosti s koronavírusom. Bratislava, 17. september 2020.
Foto: SITA/Martin Medňanský

Pred Úradom vlády SR protestovali proti aktuálnym protiepidemiologickým opatreniam vlády fanúšikovia ultras a priaznivci kotlebovcov. Na mieste sa pod dozorom polície nachádzalo približne 400 až 500 ľudí.

Z davu sa ozývali vulgárne nadávky na adresu predsedu vlády Igora Matoviča (OĽaNO). Niekoľkým z protestujúcich sa podarilo do areálu úradu vlády prehodiť aj svetlice.

Pred areál úradu vlády sa postavili policajti, na ktorých demonštranti začali hádzať kamene a fľaše a používať delobuchy. Policajti v reakcii na to použili proti protestujúcim slzný plyn. Na miesto už dorazilo aj špeciálne policajné auto, pomocou ktorého proti demonštrantom policajti použili aj vodné delo.

Zranili policajtov

Na proteste proti vládnym opatreniam súvisiacom s pandémiou boli v sobotu 17. októbra v Bratislave demonštrantmi zranení štyria príslušníci Policajného zboru (PZ) SR. Informovala o tom Polícia SR Bratislavského kraja vo svojom profile na sociálnej sieti.

V súvislosti s diskutovaným zásahom príslušníkov PZ proti demonštrantom tak polícia spresnila priebeh zásahu.

Ako uvidela, stretnutie monitorovali, priebežne vyhodnocovali a na základe získaných informácií následne Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave vyčlenilo na zásah policajtov z radov poriadkovej, kriminálnej a dopravnej polície.

Zatknutia a pátranie

Polícia tiež spresnila, že na osobnej slobode z dôvodu hádzania dlažobných kociek na príslušníkov PZ boli obmedzené tri osoby, z toho dve osoby boli cudzí štátni príslušníci.

Pre podozrenie z poškodzovania majetku bola na osobnej slobode obmedzená aj 22-ročná žena. Bratislavská polícia zároveň v súvislosti s demonštráciou začala trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu útoku na verejného činiteľa spáchaného počas núdzového stavu vyhláseného uznesením vlády SR.

Obvinenie voči konkrétnej osobe doposiaľ vznesené nebolo, vo vyšetrovaní sa naďalej pokračuje.

Analýza záznamov

Audiovizuálne záznamy vyhotovené počas zhromaždenia momentálne polícia vyhodnocuje za účelom zadokumentovania protiprávnych konaní. Po ich analýze bude stotožňovať trestne zodpovedné osoby.

V súvislosti so stotožnením osôb boli zverejnené niektoré zo záznamov aj prostredníctvom sociálnej siete. Viac informácií polícia poskytne, keď to situácia umožní.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk