Petržalská plaváreň zatvorila svoje brány do odvolania, podľa samosprávy na to nebol dôvod

Petržalská plaváreň
Foto: Facebook/ Petržalská plaváreň - koláž Bratislavadeň

Za komplikácie sa samospráva obyvateľom a návštevníkom plavárne ospravedlnila.

Návštevníci ostali poriadne prekvapení, keď plaváreň v Petržalke zverejnila tento týždeň oznam o zatvorení do odvolania. Ako dôvod uviedli organizačno-prevádzkové dôvody.

V diskusii viacerí obyvatelia uviedli, že sa plaváreň zatvorila zo dňa na deň bez akýchkoľvek informácií, ktoré im nikto neposkytol vopred a dožadovali sa vysvetlenia.

Zmena na poste konateľa

K situácii sa na sociálnej sieti vyjadrila samospráva. Dôvodom zatvorenia je zmena na poste konateľa Športových zariadení Petržalky, pod ktoré verejná krytá plaváreň patrí.

Samospráva vedela od apríla o plánoch konateľa, no vo výberovom konaní sa vhodného nástupcu nájsť nepodarilo. Po uplynutí trojmesačnej zákonom stanovenej lehoty, ktorá pripadla na pondelok 11. júla, vo funkcii pôvodný konateľ skončil a nariadil plaváreň zavrieť.

Ďalšie problémy

V stredu 13. júla bol na mimoriadnom zasadnutí zvolený dočasný konateľ, ktorý mal situáciu vyriešiť. Po príchode na plaváreň však konateľ zistil, že ďalším problémom sú vypustené bazény.

„Zároveň zistil, že všetci zamestnanci majú okrem bývalým konateľom nariadených prekážok pri práci na strane zamestnávateľa – čo mal byť oficiálny dôvod na zatvorenie plavárne – od pondelka 25. júla nariadené aj dva týždne celozávodnej dovolenky,“ opísala samospráva.

Hoci trvá napustenie bazénov iba dva dni, obnovenie prevádzky plavárne by pre chýbajúci personál nebolo možné.

Bez dôvodu na zatvorenie

Samospráva pripustila, že čiastočne vo veci pochybila a neustrážila termín prevzatia vedenia nad jej spoločnosťou. Plaváreň a firma však vedia fungovať aj naďalej bez konateľa. Na zatvorenie plavárne nemal bývalý konateľ žiadny dôvod.

Za komplikácie sa samospráva obyvateľom i návštevníkom ospravedlnila a dodala, že nasledujúce 2 týždne využije tak, že bude v priestoroch plavárne dezinfikovať bazény, zariadenia a priestory, aby sa začiatkom augusta opäť obnovila prevádzka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk