Petržalka sa bude uchádzať o dotáciu na zvýšenie kapacít v škôlkach, mohlo by tak pribudnúť viac ako 100 miest

deti ucitelka skolka
Foto: ilustračné, GettyImages

Prostredníctvom výzvy ministerstva sa bude Petržalka uchádzať o dotáciu na prestavbu školníckych bytov na triedy.

V Petržalke by mohlo v blízkej dobe pribudnúť viac ako 100 nových miest pre škôlkarov. Mestská časť o tom informuje na sociálnej sieti. Na aprílovom zasadnutí petržalského zastupiteľstva poslanci podporili návrhy na zapojenie mestskej časti do výzvy Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.

V rámci výzvy sa bude Petržalka uchádzať o dotáciu na prestavbu školníckych bytov na triedy v Materskej škole (MŠ) Bohrova, MŠ Ševčenkova a MŠ Pifflova, ktoré počítajú s vytvorením troch tried s kapacitou viac ako 70 detí.

Okrem toho tiež plánujú vytvoriť prestavbou školníckeho bytu ďalšiu novú triedu v MŠ Šustekova pre 20 detí a nová trieda by mala vzniknúť aj v MŠ Bzovícka s kapacitou ďalších 25 detí.

Dokopy by tak v najbližšej dobe mohla Petržalka vďaka vlastným projektom a pomoci štátu prijať do svojich materských škôl zhruba o 115 detí viac,“ konštatuje mestská časť. Tá proti dlhodobému nedostatku vo svojich MŠ bojuje najmä rekonštrukciou existujúcich priestorov.

Práve táto taktika premeny bývalých školníckych bytov alebo práčovní na nové triedy sa osvedčila ako efektívna. V posledných troch rokoch sa takto podarilo miesta vo verejných škôlkach navýšiť celkovo o sedem tried pre viac ako 150 detí,“ dodáva samospráva.

Petržalka je aktuálne zriaďovateľom 25 materských škôl, ktoré navštevuje takmer 3-tisíc detí.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk