Petržalka má problémy s potkanmi na viacerých miestach, samospráva chystá deratizáciu

potkany
Foto: Facebook/ Bratislava - Petržalka, Sebastián Rozenberg, Gettyimages - koláž Bratislavadeň

Pravidelnou deratizáciou sa zamedzí šíreniu populácie hlodavcov aj vzniku a prenášaniu chorôb. V Petržalke sa spúšťa už v pondelok 4. apríla.

Tak ako sú súčasťou miest a obcí stromy, rastliny či vtáky, nájdeme v nich aj hlodavce. Niektoré bratislavské mestské časti ich majú viac, iné menej. Na jar začínajú migrovať, vychádzajú častejšie z úkrytov a to najmä potkany.

Petržalský gang potkanov

Potkany láka porozhadzovaná strava v blízkosti kontajnerových stojísk či kanalizácie a keď ich prepadne hlad, vidieť ich aj počas dňa. Dokazuje to aj video pána Sebastiána, ktoré zavesil na Facebook. Vidieť na ňom hneď niekoľko potkanov, ktorých nazval „petržalským gangom“.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Pod videom sa strhla diskusia. Obyvatelia tvrdia, že potkany pravidelne pobehujú na Budatínskej ulici pri Tescu, Blagoevovej či Jasovskej ulici.

„Normálne sa bojím večer chodiť pomedzi stromy venčiť so psom, tá moja je z nich vo vytržení. A to úplne veľké hovadá,“ uviedla pani Marcela. Viacerí obyvatelia by privítali, ak by po uliciach behalo viac mačiek.

Jarná deratizácia v Petržalke

Mestská časť na webe informovala, že od pondelka 4. apríla začína s deratizáciou verejných priestranstiev. Vykonáva sa v Bratislavskom kraji najmenej dvakrát ročne.

V pondelok 4. apríla prebehne deratizácia v Dvoroch 4 – 6 a Kopčanoch. Obyvatelia Hájov 2,3, Starého hája a Ovsišťa budú mať menej hlodavcov po utorku 5. apríla. V stredu 6. apríla prídu na rad Háje 1, Dvory 1 – 3. Lúky 1,2,3 a 6 sa budú deratizovať vo štvrtok 7. apríla a Lúky 4,5,7 a 8 v piatok 8. apríla.

Sú vo vašej mestskej časti na jar problémy s potkanmi?

Táto anketa už bola ukončená
62%
17%
21%

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk