Petržalčania, pozor: V okolí železničnej stanice vládne stavebný ruch. Pozrite, čo sa deje

Snimka obrazovky 2023 09 21 095613.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

Okolie Železničnej stanice Bratislava-Petržalka prechádza dôležitou rekonštrukciou, ktorá sľubuje vylepšenia pre všetkých. Zistite, čo presne sa deje, aký má projekt zámer, a čo to znamená pre obyvateľov Petržalky.

V posledných dňoch ste si mohli všimnúť zvýšený stavebný ruch v blízkosti Železničnej stanice Bratislava-Petržalka na Panónskej ceste. Ide o práce na novej revitalizácii, ktorá má to za cieľ priniesť vylepšenia pre všetkých obyvateľov mesta a hlavne Petržalky.

Dňa 11. septembra sa začala realizácia projektu, ktorý sa zameriava na obnovu nástupíšť MHD v okolí frekventovanej stanice v Petržalke a Daňového úradu Bratislava. Tieto stavebné práce zahŕňajú renováciu vozoviek nástupných hrán a priliehajúcich chodníkov, výmenu prístreškov a verejného osvetlenia.

Týmto spôsobom sa zabezpečí nielen pohodlie chodcov, ale aj cyklistov. Zamestnanci magistrátu v spolupráci s externým realizátorom osadia tiež nové cykloklietky spolu so stojanmi na bicykle.

Okrem toho je v pláne vyznačiť aj priechod pre cyklistov. Po dokončení rekonštrukcie cesty a inštalácii nových semaforov na Kopčianskej ceste pribudnú na druhej strane budovy stanice ďalšie funkčné a bezpečnostné prvky.

Rekonštrukcia by mala prebiehať až do konca októbra, pričom nepriaznivé poveternostné podmienky môžu predĺžiť práce až do novembra. Obyvatelia Petržalky, návštevníci a všetci, ktorí sa v tejto oblasti pohybujú, by preto mali byť trpezliví a opatrní.

Bez ohľadu na to, či sa pohybujete pešo alebo inými dopravnými prostriedkami, je dôležité rešpektovať značenia a robotníkov, ktorí pracujú na projekte. Výsledkom bude prospech pre všetkých obyvateľov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk