Opravu dunajskej promenády pri River Parku už dokončili, stihli to s dvojtýždňovým predstihom

dunajska-promenada-rekonstrukcia-stare-mesto.jpg
Foto: ilustračné, www.staremesto.sk

S rekonštrukciou začali začiatkom júna a plánovaná dĺžka opravy mala byť približne jeden mesiac.

Opravu dunajskej promenády pri River Parku v Bratislave dokončili v predstihu. S rekonštrukciou začali 3. júna a plánovaná dĺžka opravy mala byť približne jeden mesiac. Opravu zabezpečila spoločnosť J&T Real Estate (JTRE) v spolupráci s bratislavskou mestskou časťou Staré Mesto, pričom celkové náklady na rekonštrukciu uhradila JTRE. Informovala o tom hovorkyňa JTRE Katarína Krajňáková.

Rekonštruovaný úsek museli dočasne uzavrieť, pretože pôvodný betónový povrch bol značne poškodený. Chodci a cyklisti mohli využiť obchádzkovú trasu okolo detského ihriska. „Som veľmi rada, že sa tento projekt podarilo dokončiť v takom krátkom čase. Obyvatelia Bratislavy sa môžu opäť tešiť z plnohodnotnej promenády. Verím, že v letných horúčavách budú prechádzky pri Dunaji veľmi príjemným oddychom,“ povedala starostka bratislavskej mestskej časti Staré Mesto Zuzana Aufrichtová.

Zónu tolerancie označujú priamo na nábreží výrazné značky a plagáty

Opravený úsek sa po ukončení prác stal súčasťou Zóny tolerancie, ktorá vznikla na nábreží. Zónu tolerancie označujú priamo na nábreží výrazné značky a plagáty, ktoré vyzývajú cyklistov aj chodcov, aby na seba navzájom brali väčší ohľad. Cieľom je motivovať rôzne skupiny užívateľov promenády k vzájomnej ohľaduplnosti.

Doterajšie projekty spoločnosti JTRE zahŕňajú sprejazdnenie Dúbravskej cesty, na ktorej vznikla aj cyklotrasa s oddeleným peším chodníkom, revitalizácie viacerých podchodov, zastávky Patrónka alebo kruhový objazd pri Slovenskej akadémii vied.

Developer stavia taktiež kancelárske, rezidenčné, hotelové, priemyselné, obchodné a polyfunkčné projekty a buduje celé mestské štvrte na území Bratislavy. K najvýznamnejším projektom patria napríklad Panorama Towers, mestská štvrť Zuckermandel pod Bratislavským hradom, rezidenčné projekty Klingerka, Fuxova alebo administratívny komplex Westend.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk