Obyvateľov trápi nefunkčný výťah na vlakovej stanici v Petržalke, komplikuje to pohyb imobilných či kočíkov

Podchod Petržalka stanica
Foto: Facebook/ Zuzana Budayová, Taxi Trenčín Yogi Taxi - koláž Bratislavadeň

Hoci je podchod pod vlakovou stanicou vynovený, obyvatelia doplácajú na nefunkčný výťah.

Názory na Hlavnú stanicu Bratislava sú rôzne, no prevažujú negatívne ohlasy. Podobne je to aj s vlakovou stanicou v Petržalke.

Podchod pod vlakovou stanicou prešiel rekonštrukciou, no aj on má „chybičku krásy“. Ak by ste chceli použiť výťah ako pani Zuzana, ostali by ste nemilo prekvapení.

Problém s vypínaním elektriny

Bratislavčanka zavolala servis, aby sa prišiel na nefunkčný výťah pozrieť. Na miesto dorazil zamestnanec, ktorý obyvateľke vysvetlil problém s vypínaním elektriny. „Vraj to stále niekto vypína a im výjazdy nik neprepláca. Keď pôjdu okolo, opravia, ale nevie, ako dlho to vydrží,“ tvrdí Zuzana.

Nefunkčný výťah predstavuje veľký problém pre ľudí, ktorí sú na jeho použitie odkázaní, ako napríklad imobilní alebo mamičky s kočíkmi. Ak sa potrebujú dostať po schodoch, musia použiť výťah.

Výťah bol nefunkčný dvakrát

Hovorkyňa Petržalky Mária Halašková uviedla, že mestská časť eviduje občasné výpadky výťahu a v prípade porúch volajú servis, ktorý zabezpečuje firma TKD Výťahy, s.r.o. V tomto roku bol výťah zatiaľ nefunkčný dvakrát.

„V prípade poruchy môžu aj samotní obyvatelia kontaktovať priamo jej zamestnancov na čísle, ktoré je umiestnené na výťahu,“ informuje hovorkyňa.

Výťah aj vstupná mreža do podchodu zo strany Panónskej cesty sú v nočných hodinách uzamykané z bezpečnostných dôvodov a sprístupnia sa ráno. „Žiaľ, občas sa stane, že zlyhá ľudský faktor a zamestnanci stanice pozabudnú výťah opätovne zapnúť, no vždy sa snažíme situáciu promptne riešiť,“ priznala Halašková.

Petržalka sa v spolupráci so Železnicami Slovenskej republiky stará okrem údržby výťahu aj o polovicu podchodu vo svojom vlastníctve.

Podchod Hlavná stanica Bratislava
V tomto podchode nefunguje výťah. Foto: Facebook/ Zuzana Budayová

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk