Obnova parku na Dunajskej ulici v Starom Meste by mala dosiahnuť viac ako 170-tisíc eur

Park dunajska stare mesto.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

Revitalizácia je súčasťou iniciatívy Živé miesta na obnovu verejných priestranstiev.

Park na Dunajskej ulici v Starom Meste čaká revitalizácia za viac ako 170-tisíc eur. Vyplýva to z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO), v ktorom hlavné mesto hľadá dodávateľa stavebných prác.

Predmetom zákazky je rekonštrukcia verejného priestranstva park Dunajská vrátane spevnených plôch, výsadby novej zelene, vybudovanie verejného osvetlenia vrátane elektrickej prípojky, opravy oplotenia, detského ihriska, zasakovacieho jazierka a fontánok,“ uvádza sa v oznámení ÚVO.

Predpokladaná hodnota zákazky je 175 600 eur bez DPH a termín na predkladanie ponúk do verejnej súťaže je do 15. júla.

Vďaka novým dopadovým plochám, kvalitným herným prvkom, mobiliáru a osvetleniu dostane detské ihrisko a zeleň vo Vešeléniho záhrade v parku na Dunajskej ulici novú podobu,“ uvádza Metropolitný inštitút Bratislavy, ktorý realizuje revitalizáciu v rámci iniciatívy hlavného mesta Živé miesta.

V rámci nej obnovia tento rok 25 verejných priestorov za 14,3 milióna eur. Do prvej fázy obnovy patrí napríklad aj revitalizácia Trnavského mýta, priestor Krížna – Karadžičova, parčík Žilinská, multifunkčný park v Karlovej Vsi, park Husova, areál bývalých muničných skladov, areál Malý Slavín, vyhliadka na Kamzíku, parčík na Radlinského, Komenského námestie, Námestie slobody či revitalizácia verejného priestoru pod Mostom SNP.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk