Nemocnica Bory privítala prvé narodené bábätko, pôrodnica je vybavená moderným zariadením

Pôrodnica Nemocnica Bory
Foto: Facebook/ Nemocnica Bory

Dievčatko sa narodilo presne 1. júna, kedy majú svoj sviatok všetky deti.

Koncom marca sa otvárala nemocnica novej generácie – Nemocnica Bory v Lamači. Priniesla špičkové vybavenie a mnohých dlhoročných odborníkov.

Súčasťou oddelení je aj pôrodnica, ktorú otvárali symbolicky vo štvrtok 1. júna, kedy sa oslavuje Medzinárodný deň detí. V rovnaký deň prebehol aj úplne prvý pôrod v nemocnici.

Meno vyberajú

Prvým narodeným bábätkom je dievčatko, ktoré meralo 49 cm a vážilo 3840 g. Narodilo sa zahraničným rodičom. Na Slovensku žijú už dlhodobo a meno pre svoju malú princeznú stále vyberajú.

Pri rozbehu pôrodnice je plánovaný počet pôrodov o niečo menší, no neskôr sa prirodzene toto číslo navýši. V pláne je realizácia 3500 pôrodov ročne. Nemocnica má momentálne zazmluvený kompletný medicínsky program oddelení s 2 súkromnými zdravotnými poisťovňami.

Pôrodnica Nemocnica Bory
Prvé bábätko v Nemocnici Bory. Foto: Facebook/ Nemocnica Bory

Pobyt v súkromí

Nová pôrodnica má 8 pôrodných izbieb hotelového typu s vlastným sociálnym zariadením vybavenými medicínskou technikou v podobe plnohodnotnej pôrodnej sály.

Výhodou tohto typu izby je, že rodička sa nemusí nikam presúvať. Od príchodu do nemocnice až po popôrodnú fázu strávi na jednom mieste v súkromí. Štandardom v nemocnici sú jednolôžkové pôrodné izby. Po samotnom pôrode nasleduje pobyt na jednolôžkovej izbe na oddelení šestonedelia. 

Za samostatný príplatok budú iba nadštandardné služby, ako napríklad výber konkrétneho pôrodníka, pôrodnej asistentky či pobyt sprevádzajúcej osoby na pacientskej izbe po pôrode. O budúce mamičky, ktoré nemajú komplikovaný priebeh tehotenstva, sa od predpôrodnej prípravy starajú pôrodné asistentky.

Ošetrenia novorodencov budú prebiehať na izbe za prítomnosti mamičiek. Súčasťou bude aj novorodenecká JIS, kde sa bude možné postarať o 18 bábätiek.

Pôrodnica Nemocnica Bory
Pôrodnica v nemocnici. Foto: Facebook/ Nemocnica Bory

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk