Na pozemkoch železničnej Filiálky v Novom Meste vznikne dočasný park aj miesta na parkovanie

Nove mesto filialka park.jpg

Železnice Slovenskej republiky podpísali s Novým Mestom Memorandum o vzájomnej spolupráci.

Na pozemkoch železničnej Filiálky v Novom Meste vznikne dočasný park, časť pozemkov bude využívaná aj ako parkovacia plocha.

Generálny riaditeľ Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Miloslav Havrila so starostom mestskej časti Nové Mesto Rudolfom Kusým podpísal Memorandum o vzájomnej spolupráci. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa ŽSR Ria Feik Achbergerová.

Z momentálne nevyužívaných pozemkov, ktoré sú v správe ŽSR, prioritne vznikne oddychová zóna. Vzájomnou spoluprácou medzi ŽSR a samosprávou sa v tejto lokalite tiež zvýši bezpečnosť, čistota a kvalita verejnej zelene.

Dohodli sme sa na vybudovaní dočasného parku, a to na dobu piatich rokov za symbolické euro ročne. Filiálka tak po dlhých rokoch dostane novú podobu a účel,“ uviedol Havrila.

Mestská časť zabezpečí projektovú dokumentáciu pre realizáciu dočasného lineárneho parku Filiálka. Po uplynutí piatich rokov môže samospráva požiadať o ďalšie predĺženie nájmu na jeden rok, a to aj opakovane, najneskôr do času začiatku výstavby železničnej stanice Filiálka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk