Mesto dostalo pokutu 174-tisíc eur za vodorovné dopravné značenie

parkovanie parkovacia politika
Foto: archívne, BratislavaDen.sk

Bratislava dostala 174-tisícovú pokutu za vodorovné dopravné značenie a retroreflexné dopravné gombíky. Udelil mu ju Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO). Uvádzajú to na stránke úradu s tým, že toto rozhodnutie je z 10. augusta tohto roka.

Pokutu musí magistrát zaplatiť do pätnástich dní. V dôvodovej správe ÚVO uvádza, že pokutu udelili za to, že účastník konania pri zadávaní podlimitnej zákazky na uskutočnenie stavebných prác použil postup pre zadávanie podlimitných zákaziek s využitím elektronického trhoviska.

Správny orgán začal konanie pre porušenie zákona o verejnom obstarávaní. Bolo to na základe výsledku konania o preskúmaní úkonov po uzavretí zmluvy. Magistrátu úrad pre verejné obstarávanie v máji tohto roka oznámil, aby sa oboznámil s rozhodnutím a vyjadril sa k nemu. Účastník konania, magistrát, na oboznámení s podkladom uviedol, že trvá na svojich pôvodných vyjadreniach a trvá na tom, že sú to bežne dostupné stavebné práce uvedené v zákazke a zákazku zadali správnym postupom.

Hlavné mesto s Rozhodnutím ÚVO nesúhlasí. „Dovoľujeme si uviesť, že rovnaké, respektíve obdobné predmety zákazky boli a sú zadávané ďalšími významnými verejnými obstarávateľmi v oblasti verejnej správy, ktorí majú v predmete činnosti okrem iného aj starostlivosť o komunikácie, o čom svedčí verejne dostupná dokumentácia na elektronickom kontraktačnom systéme. V zmysle poučenia k rozhodnutiu je toto preskúmateľné súdom, k čomu verejný obstarávateľ pristúpi v ďalšom postupe,“ píše sa v stanovisku bratislavského magistrátu, ktoré zaslala jeho hovorkyňa Zuzana Onufer. Hlavné mesto striktným dodržiavaním platného zákona eliminuje vznik pochybení už v procese prípravy procesov vo verejnom obstarávaní. Revízne postupy však umožňujú tretím osobám dotknutým budúcim uzavretím zmluvy vstupovať do procesov v rôznom záujme, ktorý ale verejný obstarávateľ nemôže ovplyvniť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk