Historický seminár priblíži remeslá, živnosti a služby v Malackách

Pivovar_pixabay.com_.jpg
ilustračné: pixabay.com

Štvrtkové predpoludnie bude v Malackách patriť histórii remesiel, živností a služieb. V malackom kine ich predstavia historici či archeologička.

Vo štvrtok 5. mája predstavia v kine na Hviezdoslavovej ulici v Malackách počas semináru históriu remesiel, živností a služieb historici, archeologička a stavebný inžinier. Od 10. hodiny sa teda miestni, ale aj návštevníci Malaciek, môžu dozvedieť o remeslách v archeológii, ktoré predstaví Katarína Hladíková.

Ďalšiu prednášku o murároch na Záhorí povedie Jozef Pavlásek, mlynárov, pivovarníkov a piliarov v Malackách predstaví historička Mária Zacharová a o živnostiach a podnikoch v Malackách v 1. polovici 20. storočia porozpráva Lucia Szöcsová. Seminár uzavrie prednáškou Lekárne v Malackách do polovice 20. storočia Martin Macejka.

Projekt, v rámci ktorého sa podujatie koná, podporil Bratislavský samosprávny kraj z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu kultúry dotáciou vo výške 4 000 eur. Výsledky komplexného výskumu budú publikované knižne. Organizátorom je Mestské centrum kultúry v Malackách a Múzeum Michala Tillnera. Vstup na podujatie je voľný.

Remesla zivnosti a sluzby v malackach.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk