Na oba sobotňajšie pochody, Hrdí za rodinu a Dúhový Pride, prišli stovky ľudí, reakcie boli rôzne.
Na bratislavský pochod Hrdí za rodinu prišli stovky ľudí. Medzi účastníkmi boli aj politici, pochod prišiel podporiť napríklad predseda Národnej rady SR a Slovenskej národnej strany Andrej Danko, líder hnutia Sme rodina Boris Kollár či nový europoslanec za stranu Ľudová strana Naše Slovensko Milan Uhrík. Pochod podporili viacerí prívrženci tejto strany. Účastníci sa streli na Rudnayovom námestí, prešli niekoľkými ulicami a vrátili sa späť na námestie, kde sa pokojne rozišli.
Už v poradí ôsmym pochodom Hrdí na rodinu chce Aliancia za rodinu verejne vyjadriť, že rodina je skutočne úžasná a výnimočná, lebo sa v nej rodia a najlepšie vychovávajú deti, a inde sa to lepšie nedá. Ako avizovali na stránke hrdinarodinu.sk, pre deti prichystali viacero prekvapení a tiež vyzvali verejnosť, aby prišla v červených tričkách.
V jeden deň Hrdí za rodinu aj Dúhový Pride
Okrem pochodu Hrdí za rodinu sa konal aj Dúhový Pride. Podujatie upozornilo na to, že všetci ľudia sú si rovní bez ohľadu na ich sexuálnu orientáciu alebo rodovú identitu. Z hostí sa prítomným okrem iných prihovorili aj verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová, primátor Bratislavy Matúš Vallo či teológ Ondrej Prostredník. Z pódia okrem podporných slov zaznela i kritika adresovaná rezortu kultúry, ktorý sa tento rok rozhodol Dúhový Pride nepodporiť.
Ombudsmanka verí, že možno na budúci rok sa pri takejto otázke bude dať odpovedať, že sa Slovensko stalo krajinou, ktorá garantuje každému právo na slobodný, dôstojný a bezpečný život v partnerstve s ľuďmi, s ktorými chce kráčať na svojej ceste životom, s ktorým si chce pomáhať a podporovať sa. „Toto potrebujeme na Slovensku pochopiť a začať to riešiť,“ dodala. Bratislava je podľa primátora Bratislavy Matúša Valla otvorené a tolerantné mesto a chce, aby sa v nej každý Bratislavčan, Bratislavčanka a návštevník cítili bezpečne.
Kultúrny program aj sprievodné podujatia
Počas týždňa sa v rámci Dúhového Pride konalo viacero podujatí: diskusie, živé knižnice, divadlo, workshopy, premietanie filmov, ta ďalšie. Vyvrcholením programu bol pochod ulicami hlavného mesta. Nasledoval kultúrny program na Hviezdoslavovom námestí až do 20.00 hod.
Tohtoročný 9. ročník podujatia Dúhový Pride Bratislava sa uskutočnil s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR, vďaka dotácii Bratislavského samosprávneho kraja, Grantového programu hlavného mesta SR Bratislavy Ars Bratislavensis, Veľvyslanectva Kanady a sponzorstvu viacerých spoločností či nadácií. Podujatie podporila aj verejnosť prostredníctvom výzvy www.zafarebnukulturu.sk, ktorú združenie Dúhový Pride Bratislava spustilo po rozhodnutí ministerky kultúry nepodporiť tento projekt.