Foto: Mestský ovocný sad je už sprístupnený verejnosti, okrem stromov tu nájdete aj bylinky

Ovocny sad petrzalka bratislava kolaz.jpg
Foto: www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

Mestský ovocný sad sa nachádza na Macharovej ulici v Petržalke a pozostáva z piatich zón.

Od minulého týždňa sprístupnili verejnosti mestský ovocný sad v Petržalke. Ako informuje hlavné mesto na sociálnej sieti, ovocný sad sa nachádza na Macharovej ulici a pozostáva z piatich zón.

Každá zóna má iné zloženie vzácnych stromov a kríkov, špecifické vegetačné úpravy a prvky na podporu biodiverzity. „Odborníci tu vysadili 91 odrôd starých a krajových vzácnych a ohrozených ovocných stromov a 39 odrôd ovocných kríkov, ktorých genofond takto zachovávame pre ďalšie generácie,“ konštatuje mesto.

Ovocny sad petrzalka 5.jpg

V mestskom ovocnom sade rastú tiež bylinky, ktoré mesto vysadilo v spolupráci s dobrovoľníkmi. „Nájdete tu aj živé vŕbové brány, zavlažované kvapkovou závlahou napojenou na solárnu energiu, či priestor na posedenie, pokoj, prácu či prechádzku,“ dodáva samospráva.

Mesto hľadá tiež externú organizáciu s enviromentálnym a vzdelávacím zameraním, ktorá využije potenciál sadu na tvorenie komunít a edukačné účely. Mestský ovocný sad je otvorený od 8.00 do 21.00 v letnej sezóne (apríl – september) a od 10.00 do 19.00 hod. v zimnej sezóne (október – marec).

Ovocny sad petrzalka 4.jpg
Ovocny sad petrzalka 3.jpg
Ovocny sad petrzalka 2.jpg
Ovocny sad petrzalka.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk