Dráma na diaľnici v smere do Bratislavy: Ozbrojeného lupiča prenasledovali z Čiech, zastavili ho až výstrely

polícia dialnica ceská republika utecenci nahanacka
Zdroj: ilustračné, KR PZ Bratislava

Policajná naháňačka začala v Českej republike, lupiča však zastavili až na slovenskej diaľnici.

V stredu 24. júla krátko pred 20.30 hod. prijala bratislavská polícia oznámenie od polície ČR o cezhraničnom prenasledovaní. Polícia prenasledovala vodiča auta značky Škoda Fabia, ktorý bol podozrivý zo spáchania lúpežného prepadnutia na území Českej republiky a mal byť ozbrojený nožom. Vodič auta unikal pred políciou a na ich výzvy na zastavenie nereagoval, pričom svojou bezohľadnou jazdou ohrozoval aj ostatných účastníkov cestnej premávky.

Policajti diaľničného oddelenia PZ Malacky chceli vodiča zadržať na diaľnici D2 na zjazde Malacky v smere do Bratislavy a to uzavretím premávky a postupným prepúšťaním vozidiel. „Napriek tomu sa vodič snažil uniknúť cez medzeru medzi odstavenými nákladnými vozidlami. Z uvedeného dôvodu policajti použili 2 varovné výstrely do vzduchu zo služobnej zbrane,“ informovala policajná hovorkyňa Veronika Slamková. Páchateľ sa však aj napriek tomu snažil uniknúť, preto polícia vystrelila do kolies unikajúceho auta.

Auto pre poškodenie pneumatík musel zastaviť, avšak odmietal vystúpiť z auta aj napriek výzvam policajtov. Z tohto dôvodu boli voči nemu použité donucovacie prostriedky a po vytiahnutí z auta bol zatknutý. Muž vo veku 44 rokov je podozrivý o spáchania trestného činu lúpeže podľa Trestného zákonníka Českej republiky. Bližšie okolnosti tohto prípadu sú v súčasnosti predmetom vyšetrovania.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk